10 powodów, dlaczego jesteśmy niezbędni

Biblioteka, żeby móc rozwijać się i odpowiadać na Twoje rosnące potrzeby sama potrzebuje wsparcia – dowodów na to, że jest ważna i potrzebna.
Warto wspierać bibliotekę, bo…

1. 44 690 książek, 25 książek mówionych i 10 tytułów czasopism pożyczamy bezpłatnie.
2. 32 286 książek i 700 czasopism wypożyczyliśmy w ciągu ostatniego roku.
3. 7988 osób odwiedziło nas w 2012 roku.
4. 12 spotkań kulturalnych i imprez dla dzieci poświeconych książce oraz czytelnictwu zorganizowanych w 6 miesięcy 2013
5. 372 pytań zadali nam użytkownicy biblioteki oczekując fachowej odpowiedzi.
6. 50 dzieci w miesiącu korzysta z naszych lekcji bibliotecznych.
7. 15 osób dziennie odwiedza naszą Czytelnię Internetową, aby skorzystać z komputera i znaleźć informację na temat ofert pracy, zakładania konta internetowego, bezpłatnej bazy danych aktów prawnych, informacji podatkowych i zdrowotnych.
8. 8 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu zapewniamy bezpłatny dostęp do Kultury, Animacji, Wiedzy, Informacji i Edukacji.
9. 7 komputerów, skaner i ksero pomagają w załatwianiu codziennych spraw.
10. Każdego dnia, na bieżąco pomagamy seniorom w obsłudze komputera i internetu.
Przyczyń się do budowania wizerunku michałowskiej biblioteki jako ważnej i potrzebnej instytucji w naszym mieście.