SMOK WAWELSKI, ZABYTKI KRAKOWA I…NIESPODZIANKA

Na zajęcia do biblioteki w dniu 6 lipca 2017 roku przybyło ku uciesze pań bibliotekarek ponad 20 dzieci. Przyjechały do Michałowa na wakacje dzieci  z Warszawy, Torunia, Hajnówki, Siemiatycz i Białegostoku. Swoim pociechom towarzyszyły mamy. Pani Ania przeczytała legendę o smoku wawelskim. Były zadawane zagadki, oczywiście z nagrodami. Dzieci usłyszały opowieść o zabytkach Krakowa. A później pod przewodnictwem pani Beaty zaczęły prace przy robieniu smoka z papierowych  pudełek. Dzieci wkładały serce w swoje prace, gdyż o godzinie 13.00 miała być …niespodzianka. Dokładnie o wskazanej godzinie na plac biblioteczny przyjechał samochód …straży pożarnej. Pan Krzysztof i pan Andrzej pokazali sprzęt strażacki. Każde dziecko mogło przymierzyć ciężkie ubranie strażaka. – Nastały czasy – powiedział pan Krzysztof Oczko, że nasze jednostki najmniej wyjeżdżają do …pożarów. Najwięcej do różnych innych zdarzeń (przeważnie wypadki drogowe). Dzieciom zabawa w strażaka bardzo się podobała. Każdy mógł dotknąć sprzętu, przymierzyć hełm a nawet włączyć syrenę. Po krótkiej przerwie pociechy przystąpiły do prac przy robieniu smoka. Piękne, wawelskie smoki są na wystawie w bibliotece. Można obejrzeć. Zapraszamy serdecznie. Następne zajęcia w najbliższy wtorek 11 lipca. Początek o godzinie 12.00.  Serdecznie zapraszamy.