WISŁĄ DOPŁYWAMY DO BAŁTYKU

27 lipca 2017 roku, po ciężkiej i barwnej podróży docieramy do Gdańska. Wisła jest już  szeroką rzeką. Gdańsk leży nad Zatoką Gdańską. To prawdziwa perła wśród pomorskich miast, a także kulturalne, naukowe i gospodarcze centrum Północnej Polski. Dzieje Gdańska sięgają X wieku. W swoich dziejach miasto należało na przemian do Polski albo przechodziło pod kontrolę Krzyżaków lub Prus. DROGA KRÓLEWSKA –  mianem Drogi Królewskiej określa się w Gdańsku trasę, jaką tworzą ulica Długa i najpiękniejszy miejski plac -Długi Targ, serce gdańskiej starówki. Znajduje się tu najsłynniejsza gdańska fontanna – Neptun z trójzębem w ręku. Będąc w Gdańsku warto przejść się ulicą Mariacką, wstąpić do Bazyliki Mariackiej. To największy na świecie kościół zbudowany z cegieł. Mieści się w nim aż 25 tysięcy wiernych. Zwiedzamy Gdańsk, na chwilę wpadamy do bardzo młodego miasta jakim jest Gdynia. To nowoczesny port, miasto bardzo przyjazne ludziom. Prężnie w tych miastach rozwija się sport. W Gdyni działa prężny klub piłkarski Arka a w Gdańsku Lechia. Miasta Gdańska strzegą potężne lwy. Następnie dzieci przeszły do zajęć techniczno – zabawowych. Z pociętych szmat, pod fachowym nadzorem pani Beaty uczestnicy spotkania plotły piękne warkocze. Następnie w wykonany warkocz wstawiały patyczki z nazwami poznanych miast. Po zajęciach pani kierownik zaprosiła na przygotowaną niespodziankę. Tym razem był to teatrzyk Ssmyk  ze sztuką pt,, Ojczyzna”.  Była to bardzo pouczająca i wartościowa lekcja o fladze, godle i hymnie. Po teatrzyku przyszedł czas na zabawę. Dzieci na placu bawiły się w różne gry, przeciąganie liny. Były zabawy i tańce. Na koniec podsumowanie i słodko – owocowy poczęstunek. Zabawa była przednia, najważniejsze, że dzieciom zajęcia wakacyjne bardzo się podobały.