ZABAWA W WILKI W NASZEJ BIBLIOTECE.

30 listopada, to tradycyjne Andrzejki. W ten dzień pole do popisu mają wszelkie wróżenia. Do naszej biblioteki w Michałowie przy ulicy Białostockiej 30 A pani Anna Oziabło przyszła z klasą III C. Do biblioteki na spotkanie z dziećmi przyjechała pani Dagmara Widanow, współautor projektu pt,, Wilk w kulturze” oraz autor książki pt,, Wilczek Milczek” Bogdan Dudko. Pani Dagmara zaczęła rozmowę z dziećmi od serii pytań o wilki. Okazało się, że 12 uczniów klasy III C znakomicie zna ten temat. Dzieci znają wilki z bajek, snów, opowieści starszych (rodziców, babć i dziadków). Zaczęła się zabawa. W rolę wilków wcielili się: Damian, Dominik i Janek. Sarny to: Oliwia, Karolina, Eryka. Łanie to: Patrycja, Zuzia i Laura. Jelenie: Michał i Kamil. Koziołek to Olivier. Po zabawie dzieci zaczęły same robić zakładki do książek w postaci wilka. Okazało się, że nasze pociechy mają ogromny talent krawców i kuśnierzy. Zakładki wyszły naprawdę znakomite. Autor książki pt,, Wilczek Milczek” opowiadał o tych ciekawych zwierzętach. Wilk jest drapieżnym ssakiem. Swoim wyglądem przypomina silnego psa ze zwisającym ogonem. Uwielbia ustronne, ciche miejsca. Wilk kocha przestrzeń. Wilcze stado, zwane watahą potrzebuje obszaru, na którym może się przemieszczać, najczęściej w nocy, nawet kilkadziesiąt kilometrów. Wadera (ona) i basior (on) to rodzice wilków.  Pan Bogdan Dudko znakomicie opowiadał o wilkach, o swojej książce a uczniowie z zapartym tchem słuchali. Na koniec zajęć dzieci otrzymały w prezencie andrzejkowo – mikołajkowym od wydawnictwa  Biała Wieża książkę. Do autora Bogdana Dudko ustawiła się kolejka po autograf. Po wspólnym zdjęciu pani kierownik Teresa Rybińska i bibliotekarka Anna Awruk  wręczyły w prezencie grzecznym dzieciom słodycze i zakładki do książek. Była to super pożyteczna i owocna zabawa połączona ze zdobyciem wiedzy o wilkach. Całe spotkanie, forma i styl bardzo podobało się uczniom klasy III C.