BAŚŃ…ŁAKOMCZUCHÓW, TAJEMNICE ZDROWYCH BRZUSZKÓW

…to tytuł przedstawienia teatrzyku ,,Maska” z Krakowa. Do przedszkola w Michałowie zawitał teatrzyk z ciekawym przedstawieniem o zdrowym odżywianiu. Główna bohaterka królewna Róża miała potężny problem, bo ktoś rzucił na nią zaklęcie i cały czas nosiła maskę. Była smutna, gdyż ten stały rekwizyt był przeszkodą w jej życiu. Aby uwolnić się od ,,przeklętej” maski, musiała do północy znaleźć witaminki. Wówczas czary miną. W tym trudnym zadaniu pomagał dzielnie Biedronek. Robił wszystko, aby uwolnić królewną od czaru noszenia maski. W końcu, tuż przed północą udało się. Królewna mogła zrzucić maskę, poznać uroczego księcia i żyć szczęśliwie. Główny przekaz tej bajeczki, to zachęta dzieciaków do zdrowego odżywiania. Należy spożywać owoce, jeść warzywa i zdrowym być. Dzieci z michałowskiego przedszkola, cztery grupy:Czarodzieje, Pszczółki, Muchomorki i Krasnoludki bardzo żywiołowo reagowały na zmieniające się dynamiczne akcje w sztuce. Śmiały się, biły brawa, aktywnie zgłaszały się do udziału w zabawie.
Była to bardzo pouczająca sztuka teatrzyku z Krakowa. Młodzi aktorzy zachęcali do zdrowego odżywiania. Następnie teatrzyk ,,Maska” udał się do Gminnej Biblioteki w Michałowie.