Realizujemy projekt „Sieć na kulturę”

Gminna Biblioteka w Michałowie bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie białostockim” z tematu „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”. Dzięki tej inicjatywie przeprowadzono szereg szkoleń dla pracowników i beneficjentów jednostek kultury. Efektem szkolenia dla pracowników biblioteki była możliwość przeprowadzenia analogicznego szkolenia dla dzieci i młodzieży w naszej jednostce.  Podczas ferii szkolnych, od 02-05.02.2022 r., wraz z młodzieżą aktywnie spędzaliśmy czas poszerzając horyzonty. Uczyliśmy się korzystania z aplikacji cyfrowych w projektowaniu graficznym. Poznaliśmy m.in. działanie Canvy, Pixlr, Photoscapea czy learningapps. Przypomnieliśmy o bezpiecznym i legalnym korzystaniu z zasobów w sieci jak banki zdjęć, biblioteki muzyki czy grafiki. Uczestnicy w trakcie zajęć wykonywali  różne projekty graficzne. Te umiejętności będą mogli wykorzystać w kreowaniu prezentacji, publikacji, w szkole czy mediach społecznościowych.

Jeśli jesteś w wieku 10- 18 lat i te tematy Cię interesują skontaktuj się z nami ( tel biblioteki w Michałowie 85 7189200 ) aby wziąć udział w kolejnym szkoleniu on Line.