slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

724455
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
220
629
4224
715359
14649
33541
724455
Twoje IP: 107.22.46.59
Czas: 2017-04-23 13:48:39

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Aktualności

DSC0331020 kwietnia 2017 roku do Gminnej Biblioteki w Michałowie przyszła 23 osobowa grupa ,,maluchów" z Gminnego Przedszkola. Dziećmi, 3 latkami opiekowały się panie Danusia Jarmolik i Katarzyna Gwizdak.

big wesolego alleluja zyczy posir1

Alleluja biją dzwony,
głosząc w świata wszystkie strony,
że zmartwychwstał Pan!
Alleluja, alleluja, alleluja!

Najserdeczniejsze życzenia, szczególnie naszym wiernym Czytelnikom, cudownych Świąt Wielkanocnych,rodzinnego ciepła i wszelkiej radości, chwil dających pokój oraz nadziei, jaką niesie Zmartwychwstały Chrystus
a także w wolnych chwilach ciekawej lektury życzą z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli

Kierownik Gminnej Biblioteki wraz z pracownikami.

DSC03251W ramach spotkań DKK (Dyskusyjne Kluby Książki) w Gminnej Bibliotece w Michałowie w dniu 5 kwietnia 2017 roku swoje wrażenia z podróży do Czadu opowiadał znany podróżnik, autor kilku książek pan Arkadiusz Milcarz.

BIEŻEŃSTWO 1915. ZAPOMNIANI UCHODŹCYZostała rozstrzygnięta 26 edycja Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Nagrodę (25 tys.zł) otrzymała pani Aneta Prymaka - Oniszk za książkę o bieżeństwie.

DOPÓTY  ŻYCIA DOPÓKI NADZIEIto tytuł jednej z wielu zakupionych książek do naszych bibliotek w Michałowie, w Bondarach i w Szymkach. Autorką książki jest moja dobra znajoma. Tak się złożyło, że odwiedzając ją w Tarnobrzegu (3 lata temu), byłem świadkiem powstawania tego dzieła.

18 219 marca 1887 roku zmarł w Genewie najpłodniejszy polski pisarz Józef Ignacy Kraszewski. W ciągu 57 lat napisał 232 powieści, co daje średnio 4,07 na rok. Cały jego dorobek to około 600 tomów, nie licząc pracy redakcyjnej, dziennikarskiej i ogromnego zbioru korespondencji prywatnej.

wiosna-ruchomy-obrazek-000816 marca 2017 roku naszą Gminną Bibliotekę w Michałowie odwiedziła bardzo sympatyczni przedszkolacy z grupy ,,Czarodzieje".

DSC03132W Gminnej Bibliotece w Michałowie w ramach DKK (Dyskusyjny Klub Książki) 11 marca 2017 roku odbyło się spotkanie miłośników czytania książek. Tym razem znawcy dobrej książki na tapetę wzięli autora Jarosława Kreta.

photomini pierwszyGminna Biblioteka w Michałowie ogłasza XVIII edycję Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza – Łomża 2017

zakladkicopy1Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego wraz Filia Biblioteczna nr 15, a także Starostwem Powiatu Białostockiego oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddziałem Białostockim zapraszają do wzięcia udziału w konkursie – „Superowa zakładka do książek”.

kwiat-ruchomy-obrazek-00258 marca 2017 roku obchodziliśmy kolejne Święto Kobiet. Pierwszy raz to Święto odbyło się w 1910 roku w Kopenhadze. W Polsce tradycyjnie świętujemy 8 Marca.

Japoński-wodospad-Nachi-04-750x469Pani Edyta Rosiak, jest znaną mieszkanką Michałowa. Pracuje w michałowskim LO. Oprócz zajęć pedagogicznych ma wiele pasji a największą są podróże po naszej Ziemi.

dobrzyniewo14Książnica Podlaska cyklicznie organizuje spotkania w bibliotekach na terenie powiatu białostockiego. Tym razem, my bibliotekarze z Michałowa zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzyniewie Dużym.

sliderGminna Biblioteka w Michałowie zaprasza do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czernika.

dzien-jezykaDzisiaj mamy 21.02.2017 roku. Właśnie ten dzień w Polsce jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

walentynki17 2Od kilku już dobrych lat w Polsce przyjęło się obchodzić 14 lutego jako Święto Miłości, potocznie zwane Walentynkami. Święto Miłości dotarło do naszej Ojczyzny z USA. Większość Polaków to akceptuje, chociaż nie brakuje głosów, że w lutym nie bardzo pasuje to święto. W Michałowie były głosy, że należy Święto Miłości obchodzić jak jest ciepło, czyli w maju. Była propozycja, abyśmy 15 maja (święto Zofii) obchodzili w Michałowie - Niezbudce jako Święto Niezapominajki.

dziecci21... dzień coraz dłuższy, słońce wyżej a tu 2 lutego 2017 roku w Michałowie zaczął intensywnie padać śnieg. Mimo zimowej aury do naszej biblioteki przyszły szczęśliwe dzieciaki.

Strona 1 z 5
Joomla Templates - by Joomlage.com