slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

669146
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
599
716
2424
662404
16862
15175
669146
Twoje IP: 54.205.106.138
Czas: 2017-02-22 15:09:25

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42
Aktualności

walentynki17 2Od kilku już dobrych lat w Polsce przyjęło się obchodzić 14 lutego jako Święto Miłości, potocznie zwane Walentynkami. Święto Miłości dotarło do naszej Ojczyzny z USA. Większość Polaków to akceptuje, chociaż nie brakuje głosów, że w lutym nie bardzo pasuje to święto. W Michałowie były głosy, że należy Święto Miłości obchodzić jak jest ciepło, czyli w maju. Była propozycja, abyśmy 15 maja (święto Zofii) obchodzili w Michałowie - Niezbudce jako Święto Niezapominajki.

dziecci21... dzień coraz dłuższy, słońce wyżej a tu 2 lutego 2017 roku w Michałowie zaczął intensywnie padać śnieg. Mimo zimowej aury do naszej biblioteki przyszły szczęśliwe dzieciaki.

dskksnfksd428 stycznia 2017 roku do Gminnej Biblioteki w Michałowie przybyli entuzjaści dobrej książki. Było to pierwsze spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w tym roku.

czytPrezydent RP Andrzej Duda przedstawił propozycje książek, spośród których zostanie wybrana lektura  na tegoroczne Narodowe Czytanie. Są to: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego i "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

feria723 stycznia 2017 roku w Michałowie był mroźny dzień. Dzieci mają ferie i kilka osób wybrało wizytę w naszej bibliotece. Mama przywiozła do biblioteki córkę Julię.

Joseph-ConradSejm ustanowił rok 2017 Rokiem sześciu patronów. Josepha Conrada - Korzeniowskiego, marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego i błogosławionego Honorata Koźmińskiego i Tadeusza Kościuszki. Rok 2017 będzie też Rokiem Rzeki Wisły.

Gminna Biblioteka w Michałowie zaprasza wszystkie chętne dzieci do Nas na ,,ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY".

Zajęcia odbędą się:
we wtorki i w czwartki- w godzinach 12.00 - 14.00
W programie:
1. ZIMOWE BAJANIE - czytanie baśni o zimowej tematyce m.in.H.Ch. Andersena ,,Królowa śniegu", prace plastyczne do przeczytanych bajek.
2. ZWIERZĘTA ZIMĄ - skuteczne dokarmianie, opieka ludzi nad zwierzętami itd. - pogadanka i prace plastyczne związane z tym tematem.
3. ZIMOWA PRZYGODA - czytanie opowiadań związanych z zimą. Konkurs pt,,Śnieżne opowieści". Sami tworzymy krótką bajkę lub opowiadanie.
4. ZIMOWY TEATRZYK - teatrzyk z Krakowa Edu - Artis
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI.

ferie 2017

swieta40Idą Święta... A jak Święta Bożego Narodzenia to i św. Mikołaj. A jak św. Mikołaj to oczywiście prezenty. Najlepiej w postaci książek.

swieta10Gminną Bibliotekę w Michałowie w mroźny, grudniowy dzień (13.12.2016 r.) odwiedziły dzielne ,,Pszczółki" z Gminnego Przedszkola w Michałowie. Tematem spotkania były tradycje i zwyczaje przed i w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

swieta46...rozstrzygnięty. W naszej bibliotece działa Klub Młodych  Redaktorów. Został ogłoszony konkurs pt,, Co chciałbym otrzymać w prezencie od św. Mikołaja"?.

swieta93Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Dużo pracy ma św. Mikołaj. Ponieważ spadł śnieg to Święty Mikołaj odwiedza dzieci.

IMG 0058W powiecie białostockim (największym w Polsce) jest 15 gmin. W każdej gminie funkcjonują biblioteki. Książnica Podlaska organizuje cykliczne spotkania. Ostatnie było w naszej michałowskiej bibliotece (listopad). Tym razem 7 grudnia br. zostaliśmy zaproszeni do Turośni Kościelnej.

8329 listopada 2016 roku w Wigilię Andrzejek do Gminnej Biblioteki w Michałowie zawitał teatrzyk Ssmyk z Białegostoku. Na tą okoliczność nasza biblioteka zaprosiła szalenie sympatyczne i bardzo miłe dzieci z Przedszkola.

10529  listopada 2016 roku w Gminnej Bibliotece w Michałowie odbyło się poetyckie spotkanie z poetką i pisarką Małgorzatą Dobkowską. Ta białostocka poetka urodziła się 2 listopada 1966 roku.

nagrody3Książnica Podlaska, wspólnie ze starostwem powiatu białostockiego corocznie organizuje szereg konkursów. Nasza biblioteka w Michałowie stara się aktywnie w nich uczestniczyć. 16 listopada 2016 roku odbyło się podsumowanie dwóch konkursów.

ddklistopad1W Gminnej Bibliotece w Michałowie działa aktywnie Dyskusyjny Klub Książki. Na terenie naszego województwa podlaskiego jest 42 takich klubów. Miłośnicy ,,dobrej książki" praktycznie co miesiąc przy dobrej kawie i smacznym ciastku dyskutują o książkach.

jezykBardzo wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za tak aktywny udział, za wspaniałe pomysły i ciekawe prace plastyczne. Komisja Konkursowa pod przewodnictwem znanej michałowskiej plastyczki pani Małgorzaty Tarasewicz i pracowników biblioteki miała wielki dylemat, aby wybrać najlepszych.

narodowe2315 listopada 2016 roku do Gminnej Biblioteki w Michałowie zostali zaproszeni uczniowie maturalnej klasy III A na spotkanie z panem Łukaszem Łapińskim. Wykładowca, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) w Białymstoku mówił o Barwach i Symbolach Narodowych.

Strona 1 z 4
Joomla Templates - by Joomlage.com