slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

748141
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
524
488
2169
739772
18457
19878
748141
Twoje IP: 54.145.118.24
Czas: 2017-05-24 07:57:38

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43
Aktualności

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych osób, wszystkim Mieszkańcom gminy, w szczególności naszym Czytelnikom, Rodakom za oceanem i w Europie życzy 

                                                                                              Kierownik Gminnej Biblioteki

                                                                                                 Mikołaj Greś

w 2014

1484 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece w Michałowie odbyła się uroczysta lekcja języka angielskiego. Na zajęcia przybyli wszyscy, no prawie wszyscy uczestnicy dotychczasowych zajęć. Przypomnę, że lekcje języka angielskiego prowadziła bardzo sympatycznie pani Julita Sitnicka. Odbywały się one w każdą sobotę w trzech grupach.

4 kwietnia w Gminnej Bibliotece w Michałowie odbyła się uroczystość zakończenia cyklu spotkań i wręczenia dyplomów uczestnictwa kursantom Funenglish. Były wspólne zdjęcia, kwiaty, słodkości, dobra zabawa i przepyszny poczęstunek dla dzieci.

Było też coś jeszcze…może delikatny żal, że oto skończyło się coś fajnego a może nadzieja, że wkrótce znowu się spotkamy.

Pomysł na akcję czytelniczą ,,Książka na telefon" okazał się strzałem w dziesiątkę. Tak to wygląda po dwóch dniach.

- Mój tata leży w szpitalu. Czeka na operację. Czy jest możliwe, aby dostarczyć mu książkę? - powiedziała jedna z pań.

kjsbcjsbacGminnej Bibliotece w Michałowie i filiom bibliotecznym w Bondarach i w Szymkach zależy bardzo, aby jak najwięcej naszych mieszkańców czytało książki. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom od kwietnia 2014 roku  Gminna Biblioteka wprowadziła nowy system wypożyczeń: ,,KSIĄŻKA NA TELEFON."
Mamy wiosnę. I to prawdziwą. Dowodem na to jest fakt, iż do Gminnej Biblioteki w Michałowie 28 marca 2014 roku ,,przyfrunęły"  ,,Pszczółki" z Gminnego Przedszkola.
25 marca br. w ramach współpracy z Gminnym Przedszkolem w Michałowie nasza Biblioteka rozpoczęła II Cykl zajęć edukacyjnych. Jako pierwsza odwiedziła nas najmłodsza grupa przedszkolaków ,,Muchomorki". Grupą opiekuje się pani Iwona Nazarko. Pani Ania Awruk dzieciom pokazała ,,kącik Malucha" i pozwoliła obejrzeć dziecięce książeczki.

nowe1Gminna Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o kolejnych 170 nowych książek. Książki, w tym dziecięce i dla dorosłych, już są dostępne czytelnikom.

 
A620 lutego do Gminnej Biblioteki w Michałowie przybyły przedszkolaki z grupy ,,Krasnoludki" ze swoją uroczą panią Agnieszką Czerniawską.

Gminna Biblioteka w Michałowie zorganizowała kolejny konkurs pt ,,Zimowe krajobrazy". Jury wyróżniło następujące prace. 

6Ruszyły zajęcia z e-learningowego kursu języka angielskiego dla dzieci „Fun English” w bibliotece. Kurs wzbudził ogromne zainteresowanie wśród rodziców i naszych małych czytelników. Chętnych „studentów” wciąż nam przybywa. Na chwilę obecną utworzyliśmy już 2 grupy kursantów, jeśli znajdzie się więcej chętnych zrobimy  trzecią a nawet i czwartą grupę. Biblioteka jest dla wszystkich.

1konZapraszamy uczestników konkursu plastycznego biblioteki ”Wspomnienia z wakacji” do odbioru nagród. Nie wszyscy uczestnicy mieli możliwość stawić się i odebrać nagrody osobiście na uroczystym podsumowaniu konkursu, stąd zachęcamy do odwiedzenia biblioteki w jakikolwiek dzień i odebrania nagrody!

ferie-w-UDSie1. 29.01.2014 r. -,,Hu,hu, ha, nasza zima zła" - zajęcia plastyczne, malowanie pejzaży zimowych. 
Wystawa prac w bibliotece.
 
2. 31.01.2014 r. - Dzieci robią maski karnawałowe. 
 
3. 05.02.2014 r. - Bajkowy wieczór. Czytanie bajek np.:,,Królowa śniegu".  ,,Pani zima". Ilustracje własne - konkurs pt,,Zima w oczach dzieci".

plakat1Podsumowanie konkursu plastycznego biblioteki i rozdanie nagród – piątek 17.01.2014 godz. 17.00

komputer1Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na ciekawy kurs języka angielskiego Funenglish.pl. Uczymy poprzez zabawę. Kurs składa się z filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Kurs wykorzystuje metodę "Immersion", polegającą na zanurzeniu w języku angielskim, co sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu „Biblioteczne Piątki”. Tym razem odwiedziły bibliotekę przedszkolaki z grupy ,,Czarodzieje" z opiekunką Alą Matwiejczyk. Wprowadzając dzieci w radosny i świąteczny nastrój pielęgnowaliśmy zwyczaje ,,mikołajkowe”.

3KAWA12 grudnia obchodziliśmy 1 rocznicę otwarcia nowej placówki biblioteki w Michałowie. Minął dokładnie rok odkąd 12 grudnia 2012 roku o godzinie 12.00 przecięto wstęgę i otwarta została nowoczesna biblioteka przy ulicy Białostockiej 30 A.  Przypominamy, że całkowity koszt obiektu to 658 tysięcy złotych. Z tego 395 tys. zł włożył Urząd Miejski ( koszt zakupu budynku) a 263 tys. (40%) Instytut Książki w Krakowie w ramach projektu napisanego przez naszą bibliotekę. Wiele pomógł Urząd Miejski a już szczególne słowa wdzięczności składamy na ręce pani architekt mgr inż. Anny Modzelewskiej i pracowników działu inwestycji UM.

zdjęcie10andrzejkiAndrzejki to czas zabaw i wróżb - zorganizowaliśmy je dla uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej.

Przyszli do biblioteki z panią Ireną Kardasz. Cel główny naszej imprezy to: czerpanie radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy z innymi oraz zapoznanie się z tradycją wróżb andrzejkowych.

ziemiaCzy wiesz jak wyglądał herb rodziny Michałowskich? Które miejsce zajmowało Michałowo pod względem ilości zakładów tkackich w XIX w.? Ile żon miał ojciec Severyna Michałowskiego? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w prezentacji Izabeli Szymańskiej. Zapraszamy do obejrzenia historii i losów przemysłu włókienniczego w naszym regionie w pigułce.

Joomla Templates - by Joomlage.com