slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

708384
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
264
640
2318
699709
32119
23981
708384
Twoje IP: 54.197.74.137
Czas: 2017-03-30 06:45:09

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43
Aktualności

Odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu „Biblioteczne Piątki”. Tym razem odwiedziły bibliotekę przedszkolaki z grupy ,,Czarodzieje" z opiekunką Alą Matwiejczyk. Wprowadzając dzieci w radosny i świąteczny nastrój pielęgnowaliśmy zwyczaje ,,mikołajkowe”.

3KAWA12 grudnia obchodziliśmy 1 rocznicę otwarcia nowej placówki biblioteki w Michałowie. Minął dokładnie rok odkąd 12 grudnia 2012 roku o godzinie 12.00 przecięto wstęgę i otwarta została nowoczesna biblioteka przy ulicy Białostockiej 30 A.  Przypominamy, że całkowity koszt obiektu to 658 tysięcy złotych. Z tego 395 tys. zł włożył Urząd Miejski ( koszt zakupu budynku) a 263 tys. (40%) Instytut Książki w Krakowie w ramach projektu napisanego przez naszą bibliotekę. Wiele pomógł Urząd Miejski a już szczególne słowa wdzięczności składamy na ręce pani architekt mgr inż. Anny Modzelewskiej i pracowników działu inwestycji UM.

zdjęcie10andrzejkiAndrzejki to czas zabaw i wróżb - zorganizowaliśmy je dla uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej.

Przyszli do biblioteki z panią Ireną Kardasz. Cel główny naszej imprezy to: czerpanie radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy z innymi oraz zapoznanie się z tradycją wróżb andrzejkowych.

ziemiaCzy wiesz jak wyglądał herb rodziny Michałowskich? Które miejsce zajmowało Michałowo pod względem ilości zakładów tkackich w XIX w.? Ile żon miał ojciec Severyna Michałowskiego? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w prezentacji Izabeli Szymańskiej. Zapraszamy do obejrzenia historii i losów przemysłu włókienniczego w naszym regionie w pigułce.

zdjęcie8Dnia 22 listopada 2013 roku, mimo jesiennej szarugi do Biblioteki przybyły Przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki". Opiekunką grupy jest pani Lila Gwizdak.
Celem spotkania było zachęcenie przedszkolaków  do czytania wierszy Juliana Tuwima, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz właściwych relacji w kontaktach społecznych.

1klik

Gminna Biblioteka w Michałowie zaprasza w dniu 3 grudnia 2013 roku (wtorek) na ,,Kawę z Burmistrzem".

Początek spotkania o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich chętnych na rozmowy z Burmistrzem Michałowa Markiem Nazarko.

Tematy spotkania:

4 poryW ramach „Bibliotecznych piątków",  dnia 8.11.2013 r. odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z dziećmi. Po raz trzeci powitaliśmy grupę "Czarodzieje" z Gminnego Przedszkola.

Celem spotkania było utrwalenie charakterystycznych cech pór roku i ich rozpoznawanie po zmianach zachodzących w przyrodzie.

nagrodaBrawa dla naszej czytelniczki Darii Nowik!

W sobotę 9 listopada w Gminnej Bibliotece w Michałowie miała miejsce wspaniała uroczystość wręczenia nagrody głównej Darii Nowik za zajęcia I miejsca w Powiatowym konkursie plastycznym  pt. „Kolorowy świat w utworach Juliana Tuwima”. Dodatkowo wyróżnienia otrzymały jeszcze trzy nasze czytelniczki o wyjątkowym talencie plastycznym: Milena Brumer, Natalia Sitnicka i Magdalena Drozdowska.

haft

Przy okazji spotkania bibliotekarzy dokonaliśmy uroczystego otwarcia wystawy haftu metodą krzyżykową. Tym razem, w kontynuacji cyklu „Nasze pasje!” zaprezentowaliśmy arcydzieła sztuki będące wytworem igły i nitki oraz „złotych rąk” mieszkanek gminy. Panie: Halina Zubrycka, Halina Ławreszuk, Maria Sak i Anna Kuźma są naprawdę zdolne.  Zaprezentowały ponad 20 prac hafciarskich. Różnorodność tematyczna prac i ich perfekcyjne wykonanie cieszą oko każdego odwiedzającego bibliotekę.

otwarcie biblioteki 150px21 grudnia 2012 roku została oddana do użytku  nowa siedziba biblioteki gminnej przy ulicy Białostockiej 30 A.

Pierwsza po wojnie biblioteka w Michałowie powstała w 1948 roku. Aktualnie Gminna Biblioteka oprócz działalności w Michałowie posiada dwie filie biblioteczne w Bondarach i w Szymkach. Kierownikiem Gminnej Biblioteki jest pan Mikołaj Greś. W bibliotece pracują panie: Anna Awruk, Nina Młynek, Julita Niepłoch- Sitnicka, Teresa Rybińska oraz na 1/4 etatu księgowa Anna Palecka.

kawa1 150pxDnia 13 lutego w Gminnej Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie mieszkańców z burmistrzem przy KKULTURA - możesz uczestniczyć w wielu spotkaniach i wystawach rocznieAANIMACJA - jesteśmy miejscem spotkań, gdzie możesz korzystać z naszych zasobówWWIEDZA - masz do dyspozycji dziesiątki tysięcy książek i czasopismIINFORMACJA - jesteśmy miejscem, w którym możesz uzyskać odpowiedź na niemalże każde pytanieEEDUKACJA - możesz nauczyć się obsługi komputera, internetu a najmłodszym oferujemy gry i zabawy. Z założenia będą to spotkania cykliczne. Ich celem jest pogłębienie dialogu z mieszkańcami, udzielenie odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania, propagowanie informacji i dobrych relacji międzyludzkich.

 

60lat gres 150px4 marca Kierownik Gminnej Biblioteki Mikołaj Greś obchodził 60 urodziny.

W dniu tego wyjątkowego i pieknego jubileuszu składamy kierownikowi najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia, radości, samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym oraz spełnienia wszystkich marzeń. Aby optymizm i poczucie humoru towarzyszyło Ci każdego nowego dnia a sympatia i przychylność ludzka będzie wsparciem w pełnieniu codziennych obowiązków.

Życzą - pracownicy biblioteki oraz czytelnicy

wizyta zerowka 150pxBiblioteka jest dla wszystkich. Dla dorosłych, dojrzałych, dla młodzieży, dla struszków i dla dzieci. Książka jest dobrem wspólnym którym należy się dzielić, źródłem z którego trzeba czerpać i przekazywać dalej. A przy okazji biblioteka w Michałowie to fajne miejsce do spędzenia czasu w sposób interesujący i ciekawy.

wizyta sp 150pxTrzynastki okazują się szczęśliwe dla Gminnej Biblioteki w Michałowie - znowu mieliśmy gości. Tym razem odwiedziły nas dzieci z klasy I a i II b z wychowawczyniami panią Anną Bogdanowicz i Anną Łuksza. Była to pierwsza wizyta pierwszo- i drugo- klasistów w nowej siedzibie biblioteki przy ul. Białostockiej 30A.

rosiak 150pxDzięki uprzejmości Edyty Rosiak otrzymaliśmy zachwycające ujęcia przyrody michałowskiej.
Tajemnicze mgliste poranki, pełne uroku zachody słońca, zwyczajne a ujmujące polne kwiaty, zabytki architektury drewnianej oto niektóre z chwil uwiecznione w zbiorach Edyty Rosiak. 

wizyta zerowka 2 150pxDnia 9 kwietnia bibliotekę wypełnił gwar i śmiechy dzieci z klasy „0a”. Wychowankowie pani Anieli Monach złożyli nam wizytę.
- Dzieci cały tydzień niecierpliwie czekały na to wydarzenie - śmieje się pani Aniela- Z wielką ochota wykonywały rysunki składające się na plakat obrazujący ich ulubione postacie z bajek- informowała wychowawczyni klasy „0”a. 

bajkoludek 150pxGminna Biblioteka w Michałowie poprosiła dzieci z koła plastycznego z GOK-u o namalowanie Bajkoludka, który miałby się stać naszą maskotką. Kreatywność i pomysłowość dzieci przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Jury w osobach Anna Awruk, Małgorzata Tarasewicz i Marcin Tur miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie prace były fantastyczne ale praca Wiktorii Gryko jednogłośnie otrzymała najwyższe noty. 

plakat konkurs 13 150pxGminna Biblioteka w Michałowie ogłasza maj miesiącem czytelnictwa i zaprasza do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. 

plakat piknik 13 150pxW ramach obchodów Dni Oświaty Książki i Prasy które w tym roku odbywają się pod patronatem Juliana Tuwima, Gminna Biblioteka w Michałowie zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na Piknik w Bibliotece! Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Strona 4 z 4
Joomla Templates - by Joomlage.com