slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772921
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
427
1017
1444
767701
19070
24167
772921
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:57:50

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Kawa z burmistrzem

kawa1 150pxDnia 13 lutego w Gminnej Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie mieszkańców z burmistrzem przy KKULTURA - możesz uczestniczyć w wielu spotkaniach i wystawach rocznieAANIMACJA - jesteśmy miejscem spotkań, gdzie możesz korzystać z naszych zasobówWWIEDZA - masz do dyspozycji dziesiątki tysięcy książek i czasopismIINFORMACJA - jesteśmy miejscem, w którym możesz uzyskać odpowiedź na niemalże każde pytanieEEDUKACJA - możesz nauczyć się obsługi komputera, internetu a najmłodszym oferujemy gry i zabawy. Z założenia będą to spotkania cykliczne. Ich celem jest pogłębienie dialogu z mieszkańcami, udzielenie odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania, propagowanie informacji i dobrych relacji międzyludzkich.

 

Nie wszyscy mieszkańcy mogą uczestniczyć w konsultacjach społecznych, nie każdy dobrze czuje się występując na forum spotkań publicznych. Stąd powstał pomysł kameralnych spotkań przy kawie gdzie w atmosferze luźnej rozmowy burmistrz odpowie na zadawane pytania. Nowa i ciesząca się popularnością siedziba biblioteki zapewnia doskonałą scenografię do tego typu spotkania.

„Trzynastego, wszystko zdarzyć się może, trzynastego, świat w różowym kolorze...” To słynny przebój Kasi Sobczyk. Tę piosenkę śpiewała cała Polska, a były to lata siedemdziesiąte. O tym przypomniał pan Janusz przychodząc na spotkanie z burmistrzem. Właśnie 13 lutego o godzinie 14.00 do nowej siedziby Gminnej Biblioteki w Michałowie przy ulicy Białostockiej 30 A przybyli mieszkańcy oraz gospodarz miasta i gminy - burmistrz Marek Nazarko. Tu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Kawa z burmistrzem. A więc na stole w pokoju kierownika pojawiła się kawa, ciastka i owoce. Przybyli na spotkanie goście podziwiali naszą nową bibliotekę. Wspaniały i funkcjonalny obiekt- to najczęściej powtarzany komentarz.

Tuż po 14-tej rozpoczęło się spotkanie. Burmistrz Marek Nazarko na wstępie powiedział o sytuacji finansowej naszej gminy, która jest dobra. Pochwalił bibliotekę. Pani Edyta zapytała co z drogą przez Żednię? Kiedy będzie przetarg? Burmistrz poinformował zebranych, że robi wszystko aby jeszcze w tym roku rozpoczęła się budowa drogi na odcinku za Żednią w stronę Michałowa aż do Juszkowego Grodu. W Michałowie zostanie przebudowana ulica Białostocka (będą rozjazdy do wszystkich ulic), parking koło cerkwi oraz powstanie obwodnica koło Nowej Woli. Takie są plany i mam nadzieję, że zostaną zrealizowane – informował Burmistrz-.

Kolejny temat to targowisko w sąsiedztwie zalewu i amfiteatru. - Już są pieniądze. Wiosną przystąpimy do realizacji. Będą stanowiska do handlu, parkingi i ubikacje. Teren zostanie mądrze zagospodarowany i będzie służył ludziom - mówił burmistrz.

- A co będzie na obecnym rynku? - pytał pan Janusz.

W odpowiedzi nasz gospodarz poinformował, że teren zostanie podzielony na działki budowlane, a te sprzedane ludziom pod budowę domów mieszkalnych.

Czesław Morawski, hodowca gęsi z Kazimierowa zapytał o drogę do jego posiadłości i jednocześnie do leśniczówki- Kiedy będzie naprawiona? Bo trudno jeździć, są dziury.

Burmistrz przypomniał panu Czesławowi, że osobiście był na tej drodze w roku 2010 i została ona wówczas naprawiona.

- Tak, dobrą ma pan pamięć, panie burmistrzu tylko czas robi swoje, jeżdżą ciężkie samochody wywożące drzewo z lasu- żalił się pan Morawski.

Burmistrz poprosił o kontakt z panem Grabiakiem, w celu wyjaśnienia sprawy i podjęcia przygotowań do wyrównania tej drogi.

- Panie burmistrzu, co to takiego powstaje na polu mojego sąsiada? - pytał pan Czesław.

- Na polu państwa Strzeszewskich powstaje prawie 4 hektarowa elektrownia słoneczna.

- Ciekawe? U nas elektrownia słoneczna ? - ożywili się słuchacze.

Kawa z burmistrzem trwała ponad dwie godziny. Padały ciekawe pytania, wyczerpujące odpowiedzi. Można by rzec, pierwsze koty za płoty ale potem wiele jeszcze osób kontaktowało się z biblioteką z zapytaniem o następny termin spotkania ,,Kawa z burmistrzem". Zainteresowanie jest i rośnie, pytania są a więc i odpowiedzi będą, bo nasz Burmistrz zawsze chętnie rozmawia z ludźmi.

 

Następne spotkanie pt. ,,Kawa z burmistrzem" już 20 marca (środa) o godz. 14.00.

Kontakt telefoniczny (tel. 512 981 692 ) w dniach 18 - 20 marca miedzy godz. 10.00 – 18.00.

Zapraszamy do Gminnej Biblioteki!

Mikołaj Greś

Julita Niepłoch - Sitnicka

 

 • kawa_001
 • kawa_002
 • kawa_003
 • kawa_004
 • kawa_005
 • kawa_006
 • kawa_007
 • kawa_008
 • kawa_009
 • kawa_010
 • kawa_011
 • kawa_012
 • kawa_013

Simple Image Gallery Extended

Czytany 939 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com