slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772912
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
418
1017
1435
767701
19061
24167
772912
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:55:44

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Piknik w bibliotece

plakat piknik 13 150pxW ramach obchodów Dni Oświaty Książki i Prasy które w tym roku odbywają się pod patronatem Juliana Tuwima, Gminna Biblioteka w Michałowie zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na Piknik w Bibliotece! Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 plakat piknik 13

  

Piknik w Bibliotece!

Wszystkich amatorów dobrej zabawy zapraszamy do Lokomotywy Tuwima w Gminnej Bibliotece w Michałowie. Pociąg rusza 28 maja o godz. 15.00! Bądź na czas!

W ramach obchodów Dni Oświaty Książki i Prasy które w tym roku odbywają się pod patronatem Juliana Tuwima, Gminna Biblioteka w Michałowie zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na Piknik w Bibliotece! Każdy znajdzie coś dla siebie!

Nowe oblicze biblioteki to nie tylko książka i prasa to również wyśmienita atmosfera imprezy kulturalnej, to animacja czytelnictwa poprzez ruch, zabawę, warsztaty plastyczne, projekcje multimedialne czy prelekcje naukowe. Nasza biblioteka tętni życiem i to życie celebruje!

Dzieci zapraszamy do bajkowego ogrodu biblioteki i udziału w plenerowej zabawie w pociąg wg wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Z pustych pudeł i kartonów powstał kolorowy, magiczny pociąg, który zabierze dzieci na przejażdżkę po najważniejszych obiektach Michałowa. Zabawa z zagadkami i kołem fortuny, w którym sprawdzamy znajomość twórczości Juliana Tuwima oraz wiedzę o Michałowie.

Młodzież spędzi ciekawie czas poznając historię Polski w grach planszowych „ZnajZnak”, „Pamięć’39” czy „Kolejka”. Instrukcji i wskazówek udzielą pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej odział w Białymstoku. W tym samym czasie dorośli będą mieli szansę posłuchać o nieznanym dotąd obliczu Tuwima – buntownika i flirciarza w prelekcji dr Barbary Olech z Instytutu Filologii Polskiej UWB „Tuwima portret wielokrotny”.

Celem spotkania jest promowanie twórczości Tuwima, czytelnictwa i samej biblioteki jako okna na świat, gdzie wiedza i informacja poszerzają horyzonty! Uczymy się przez zabawę, zdobywamy wiedzę, pogłębiamy więzy rodzinne i społeczne, akcentujemy lokalny patriotyzm.

Jakby tego było mało Piekarnia Maja zapowiedziała słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników spotkania!

Kulturalna zabawa w pigułce! Zapraszamy! W bibliotece można się bawić!

 

 

Piknik w Bibliotece „Wokół Tuwima” – 28 Maja 2013  godz. 15.00

Rok 2013- rokiem Juliana Tuwima

ZAPRASZAMY!!!

 

1.      godz. 15.00 - Przywitanie zebranych na świeżym powietrzu

2.      godz. 15.10 - Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego - Losowanie  5 zwycięzców, wręczenie nagród (5 albumów „Dzieje Michałowa w fotografii”) Każda książka to los, im więcej wypożyczasz i przeczytasz tym więcej szans na wygraną!

3.      godz. 15.20 - Przedstawienie atrakcji przygotowanych dla różnych grup wiekowych:

a)      Zaproszenie dzieci do zabawy (ogródek na zewnątrz) w Lokomotywę według wiersza  „Lokomotywa”, zabawy integracyjne w pociąg dla dzieci, głośne czytanie twórczości Tuwima. Ogródek zabaw dla dzieci. Równolegle trwają warsztaty rysunkowe w Kąciku Malucha – narysuj magiczny pociąg, lokomotywę swoich marzeń.

b)     Zaproszenie dorosłych na prelekcję - Barbary Olech- „Tuwima portret wielokrotny”

c)      Zaproszenie młodzieży do uczestnictwa w grach planszowych przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej (pracownia komputerowa i czytelnia prasy; gry: ZnajZnak, Pamięć’39, 303, Kolejka, Awans).

4.      godz. 17.00 - Zakończenie - zaproszenie dzieci i rodziców na słodki poczęstunek przygotowany przez piekarnię Maja (rogaliki i kokosanki), podziękowanie współorganizatorom, sponsorom i gościom za przybycie. Zakończenie spotkania.

 

Czytany 774 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com