slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772904
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
410
1017
1427
767701
19053
24167
772904
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:53:50

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

W bibliotece o ważkach

124Ważka, to srebnoskrzydły łowca. O tym, że ważki są znane z umiejętności bardzo szybkiego lotu i błyskawicznego polowania dowiedziały się dzieci, które odwiedziły naszą bibliotekę w dniu 26 sierpnia 2015 roku.
 
Były to kolejne zajęcia o owadach. Rozpoczęliśmy je tradycyjnie, czyli zagadką. Nastepnie panie podzieliły sie wiedzą a dzieci dowiedziały się, że: młode ważki, to nimfy, które żyją rok, przeobrażają się w dorosłego osobnika, żyje on tylko miesiąc. Potem wysłuchały bajeczek, oczywiście z ważką w roli głównej. 
Ponieważ, były to zajęcia podsumuwujące cykl o owadach to biblioteka zaprosiła leśnika, znakomitego fotografa pana Grzegorza Dworakowskiego. Pan Grzegorz z Nadleśnictwa Żednia pięknie opowiadał o owadach żyjących w lesie. Przekazał wiedzę o mrówkach, kornikach, kleszczach. Wypowiedzi obrazował planszami. Ze strony dzieci padało mnóstwo pytań takich jak: co najbardziej lubią jeść mrówki itp. Okazało się, że lubią spożywać lekką substancję tzw. ,,spadź", która jest wytwarzana przez mszyce. Hitem spotkania okazała się plansza z przekrojem mrowiska. Po szalenie interesujących informacjach pana Grzegorza odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci w liczbie 17 przy pomocy pań bibliotekarek wykonywały z kolorowego papieru ważki. Prace te można obejrzeć na wystawie w naszej bibliotece.
W najbliższy piątek 28 sierpnia 2015 roku odbędzie posumowanie wakacyjnych imprez ,,Wakacje w bibliotece"
 
Będą konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek. Gorąco zapraszamy. Początek o godzinie 11.00
Czytany 671 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com