slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772869
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
375
1017
1392
767701
19018
24167
772869
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:44:39

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Książki bliżej ucznia

zolzunie11 października 2015 roku w Gminnej Bibliotece w Michałowie uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej (wychowawczyni pani Joanna Wieremiejuk) spotkali się z przedstawicielkami wydawnictwa z Łodzi paniami Joanną Lewandowską i Danutą Zdrojewską. 
Na wstępie głos zabrała  kierownik z Książnicy Podlaskiej pani Małgorzata Rokicka. Takie spotkanie to wewnętrzny projekt Książnicy Podlaskiej pt ,,Przystanek z książką w bibliotece". W bibliotece w Michałowie spotkanie z młodzieżą odbywało się pt ,,Rozmowy międzypokoleniowe w oparciu o książki wydane właśnie przez Akapit Press. Główny wykład, w formie rozmowy i dyskusji prowadziła pani Joanna Lewandowska. Czytają książki wasze babcie, mamy i wy - powiedziała do uczniów pani Joasia i zadała pytanie: Co was łączy, jakie książki, jaka tematyka? Las rąk w górze i pada odpowiedź: Łaczy nas np. książka pani Małgorzaty Musierowicz pt ,,Kwiat kalafioru". Należy podkreślić, że przez całe spotkanie uczniowie klasy V SzP w Michałowie byli bardzo aktywni,  a ich zachowanie było wzorowe. 
- Przecież wasi dziadkowie, rodzice czytali te same baśnie co i wy czytacie, nieprawdaż? - prowokowała do dyskusji pani Joasia. Omówiła dwie książki: 1/ Marta Fox - Zołzunie, 2/ Agnieszka Tyszka - Wyciskacz do łez. Pytała o główne bohaterki tych książek czyli Antoninę i Mariannę. To zbuntowane nastolatki. Marianna idzie do szkoły zakonnic. I tam ma wycisk (gderanie, upominanie, pouczanie itp). Uczennice, na przekór siostrom zakonnym piszą i wydają radosną gazetkę szkolną pt,,Endorfina". Druga bohaterka idzie pomagać starszej pani. Tam zastaje idealny wręcz porządek. Obie książki mówią o wzajemnym przenikaniu, zmienianiu przyzwyczajenia na lepsze, pokazują, że życie może być lepsze, bardziej kolorowe. Pani Joanna zadała pytanie: Kto z was często odwiedza dziadków? I znowu las rąk w górze. Okazuje się, że mamy wspaniałą, mądrą i kochającą młodzież. Na koniec pani Joasia zadała pracę w grupach. Tematem było polecenie książki swoim dziadkom. I grupa napisała: Polecamy książkę pt,, Kwiat kalafiora" Małgorzaty Musierowicz. Nasi dziadkowie znajdą ją na półkach w naszych pokojach. Po przeczytaniu tej książki chętnie przystąpimy do dyskusji.Ta książka przywróci was do młodzieńczych lat. II grupa napisała: Babciu, Dziadku! Polecamy najciekawszą książkę pod słońcem pt,,, Bracia Lwie Serce". Jest wzruszająca, ciekawa i pełna przygód. Jeśli to przeczytacie to będziemy mieli wspólne tematy. Poprzez jej czytanie nauczycie się więcej i poznacie historię. III grupa napisała: ,,Przygody Tomka Sawyera" to dopiero pełna przygód książka. Jest w niej sporo niebezpiecznych przygód, przypomnicie swoje, młodzieńcze lata. Pozdrawiamy naszych dziadków, nasze babcie: Kamil, Wiktor, Sebastian, Grześ, Weronika i Norbert. Na koniec całą dyskusję i spotkanie z książką posumowała pani Małgorzata Rokicka: W Michałowie macie wspaniałą młodzież szkolną, pięknie urządzoną i wyposażoną w nowości bibliotekę, oddanych bibliotekarzy. Tu aż chce się przyjeżdżać. W nagrodę, najbardziej aktywny uczeń Wiktor Pisulla otrzymuje książkę. Wydawnictwo Akapit Press przygotowało wystawę książek, które można było nabyć po cenie promocyjnej. Nasza biblioteka również dokonała zakupu książek tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do biblioteki w Michałowie oraz do Filii w Bondarach i w Szymkach. Było to naprawdę wartościowe spotkanie. Wzorowa młodzież pod opieką pani Tamary Durek bardzo zadowolona udała się do szkoły.
Czytany 545 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com