slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772881
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
387
1017
1404
767701
19030
24167
772881
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:48:22

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

,,Muchomorki" w Gminnej Bibliotece

DZIE-EDUKACJIW dniu 14 października Nauczyciele obchodzą swoje Święto - Dzień Edukacji. Z tej okazji Kierownik Gminnej Biblioteki pani Teresa Rybińska
wraz ze współpracownikami składa serdeczne życzenia Pedagogom.
Nauczycielem pracującym w gminnych placówkach oświaty bibliotekarze życzą sukcesów w tym bardzo trudnym i odpowiedzialnym  zawodzie. Życzymy owocnej pracy oraz  sukcesów na gminnej niwie szerzenia oświaty i wychowania uczniów naszej gminy na wartościowych Polaków. Bo od lat wiadomo, że : Czym skorupka za młodu nasiąknie... I takie będą Rzeczypospolite jakie będzie młodzieży chowanie... W tym tak świątecznym dniu do naszej biblioteki przyszły dzieci z Gminnego Przedszkola pod opieką pani Iwony Nazarko. Była to grupa ,,Muchomorków". Pani Ania poprowadziła kolejną lekcję o panującej od kilku dni porze roku czyli o jesieni. 10 dzieciaków z otwartymi ustami słuchało jesiennych opowieści. Dzieciom bardzo podobał się melancholijny nastrój. Pani Ania zadała pytanie: Co robimy jak jest zimno? Las rąk w górze i dzieci wręcz na wyrywki odpowiadały: jak wychodzimy na podwórko to ubieramy czapki, rękawiczki oraz szaliki. Szczególnie, dodawały jak wychodzimy z rana do przedszkola. Bo łatwo się przeziębić. A jak kichamy, to nie możemy chodzić do przedszkola. Pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę o jeżyku, który zrobił dobry uczynek zostawiając jabłko z robaczkiem. W ten sposób ocalił mu życie.
Jeż w nagrodę od losu znalazł dwa dojrzałe jabłka. Warto być uczciwym i pomagać innym. To sie po prostu opłaca. Jak rzadzi na naszej półkuli jesień, to wiadomo, że jest grzybobranie, czyli zbieranie grzybów w lesie. W tym roku, ze względu na suszę grzybów było mało. Chociaż w naszej gminie tradycyjnie jest obchodzone Święto Grzyba. W tym roku we wrześniu taka uroczystość odbyła się w Sokolu. Zagadka, grzybobranie: Adaś i Reksio wybrali się do lasu na grzyby. Reksio zapełnił grzybami już trzy koszyki, a Adaś tylko jeden. Pozostałe grzyby postanowili zebrać razem i uporządkować je w trzech pustych koszykach. Do pierwszego włożą małe grzybki, do drugiego żółte, a do trzeciego grzyby z szerokimi kapeluszami. Pani poprosiła dzieci o rozwiązanie tej zagadki. Nie było kłopotów. Dzieci dokładnie policzyły. I tak małych grzybów było - 5, żółtych - 4 a z szerokim kapeluszem 3. Co w sumie było 12 grzybów.
Po fajnej i pouczającej lekcji przedszkolaki ślicznie podziękowały pani kierownik i pani Ani za interesujące spotkanie. W nagrodę pociechy otrzymały lizaki.
,,MUCHOMORKI" odwiedziły naszą bibliotekę w bardzo szczególnym dniu, czyli w Dniu Nauczyciela. Wszystkim Paniom z Gminnego Przedszkola życzymy radosnego Dnia Nauczyciela i zapraszamy z dziećmi do biblioteki po książki.
Czytany 512 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com