slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772899
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
405
1017
1422
767701
19048
24167
772899
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:52:35

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Mikołajowa Kraina

mikolajki1Mikołajki tuż, tuż. Jeszcze kilka godzin i św. Mikołaj przystąpi do ciężkiej acz szalenie sympatycznej pracy czyli rozdawania prezentów. Tradycja mówi, że warto być grzecznym. Takie właśnie pociechy są nagradzane naj, naj, najlepszymi prezentami.
O tym, że warto być grzecznym najlepiej wiedzą uczniowie z klasy II C. Właśnie w liczbie 14 stawili się ze swoją panią Anną Bogdanowicz w Gminnej Bibliotece. A było to 3 grudnia 2015 roku. Już same wejście do biblioteki wzbudziło zainteresowanie przechodniów na ulicach Michałowa. Klasa II C szła do biblioteki w czerwonych czapkach. W Gminnej Bibliotece uczniów klasy II C przywitała pani kierownik Teresa Rybińska z panią bibliotekarką Anną Awruk. Pani Ania zapytała bardzo grzecznych uczniów jak wyobrażają św. Mikołaja. Okazało się, że w klasie II C uczą się bardzo zdolne dzieci. Ręce w górze i po kilku minutach mieliśmy pełny obraz sympatycznego św. Mikołaja. Mikołaj ma: siwą brodę, jest duży i gruby, bardzo zapracowany, jeździ saniami zaprzężonymi w renifery i pochodzi z dalekiej Laponii. Dzieci bez trudu pokazały na mapie, gdzie leży ta piękna, bajeczna kraina. Pani Ania podała kilka ciekawostek z tej krainy i opowiedziała o św. Mikołaju. Okazało się, że św. Mikołaj najwcześniej odwiedza Holandię, bo już 15 listopada, 6 grudnia jeździ z prezentami po Polsce a napóźniej trafia do Hiszpanii. W Polsce św. Mikołaj przynosi prezenty 6 grudnia, czyli w datę śmierci biskupa Mikołaj.
 
ZABAWY DZIECI
Pani bibliotekarka bawiła się z dziećmi. Czyli poznawanie historii poprzez zabawę. Jazda reniferami: dzieci rozstawione w różnych miejscach na hasło śnieg naśladowały rękoma spadające płatki śniegu. Na hasło jazda reniferami dzieci tworzyły z rąk rogi renifera, opuszczały i podnosiły  głowę. Jazda do przodu, to wysoko uniesiona głowa. Były i inne interesujące zabawy. Dzieci oczekiwały na pojawienie się św. Mikołaja.
 
Św. Mikołaj zawitał do biblioteki.
I pojawił się z wielkim worem prezentów ubrany na czerwono św. Mikołaj. Uczniowie II C bardzo radośnie przywitały św. Mikołaja. Okazało się, że wszystkie dzieci na świecie, a szczególnie w Polsce kochają św. Mikołaja. Zresztą, kto nie lubi otrzymywać przezentów?
Św. Mikołaj bardzo zmęczony acz szczęśliwy rozdawał przezenty. Pytał dzieci o rodziców, szkołę, przypominał o stosownym zachowaniu i o odwiedzaniu biblioteki. Zachęcał do czytania książek. Prezentów starczyło wszystkim dzieciom. Pani Ania Bogdanowicz też otrzymała prezent od św. Mikołaja. Pani wychowawczynia jest lubiana przez klasę, gdyż na pytanie św. Mikołąja czy Pani jest grzeczna? Dzieci radośnie wykrzyknęły: TAK!!!
Po pysznej zabawie i rozdaniu prezentów pani kierownik odczytała list do klasy od św. Mikołaja.
,,... O Was, moi kochani, słyszałem, same dobre rzeczy. Elfy twierdzą, że jesteście bardzo grzeczną klasą i chętnie pomagacie tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wiem też, że jesteście koleżeńscy i pracowioci..." 
Było to szalenie udane spotkanie. Takie wizyty dzieci szkolnych w bibliotece owocują tym, że dzieci czytają książki. Nauka poprzez zabawę, właśnie w tym wieku szkolnym przynosi najlepsze trezultaty. Nasza Biblioteka Gminna w Michałowie jest bardzo otwarta na współpracę z młodzieżą szkolną. Biblioteka w Michałowie przy ulicy Bialostockiej 30 A zaprasza i czeka na nowych Czytelników.
Czytany 485 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com