slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772906
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
412
1017
1429
767701
19055
24167
772906
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:54:18

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Książki od św. Mikołaja

mik52

Z inicjatywy Gminnej Biblioteki w Michałowie zostały zawiezione książki do polskich szkół na Białorusi. Naszych sąsiadów na wschodzie odwiedzili pracownicy Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie.

Wycieczka pod przewodnictwem pana dyrektora Jana Łukszy zwiedzała Puszczę Białowieską po białoruskiej stronie. Miło nas przyjął, tuż po przekroczeniu przejścia granicznego w Białowieży dyrektor obiektów hotelowych pan Sława Bołbot. Pokazał nam siedzibę Dziadka Mroza, pomniki przyrody oraz miejscowość Swisłocz, który leży w linii prostej ok. 5 km od Jałówki. Właśnie w Swisłoczy jest aleja pomników a ciekawostką jest pomnik Józefa Stalina.

Książki, które  zawiozłem oraz uczestnicy wycieczki zostały przekazane przedstawicielkom Kuratorium Oświaty. Polskie książki trafiły do szkół w których są prowadzone zajęcia w naszym języku. Dyrektorzy szkół pani Popławska i pan Szałkiewicz byli wdzięczni za takie prezenty. Niektórzy byli po raz pierwszy na Białorusi i bardzo im się tam podobało. Warto odwiedzać naszych sąsiadów, poznawać ich życie, podpatrywać zwyczaje i kulturę. W Puszczy Białowieskiej przed hotelami leżą potężne kłody drzewne, mają specjalne wcinki na rowery. Dobry przykład ekologicznego wykorzystania drzewa. Często jeżdżę na Białoruś i zawsze coś ciekawego dostrzegam. Największym skarbem Białorusi są wspaniali ludzie, bardzo gościnni i otwarci. Kochają czytanie książek, uwielbiają je czytać w języku polskim.

Książka polska na Białorusi to najlepszy prezent. Zresztą mieszkańcy przygraniczni oglądają polską telewizję i chętnie mówią po polsku.

  • mik51
  • mik52

Simple Image Gallery Extended

 

(MG)

Czytany 277 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com