slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772883
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
389
1017
1406
767701
19032
24167
772883
Twoje IP: 54.82.164.182
Czas: 2017-06-29 15:48:56

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Spotkanie wtorkowe w bibliotece

fer29Dziasiaj 2 lutego 2015 roku. Za oknem zdecydowanie wiosenna pogoda. Zresztą zmienia się jak w kalejdoskopie. O godzinie 11-tej było aż + 10 C, na przemian świeciło słońce, padał deszcz, wiał wiatr. Mimo takiej marcowej aury w lutym (w marcu jak w garncu) do naszej biblioteki w Michałowie przy ulicy Białostockiej 30A zawitały mamy ze swoimi pociechami.
- Przeczytałam na stronie biblioteki - mówi Marta, że będzie przedstawienie teatrzyku Ssmyk z Białegostoku. Przyprowadziłam czworo dzieci (moje i brata).
Tuż po 11-tej pani Ania zaczęła czytać bajkę ze zbiorów Siergieja Kuźmina pt.,,Sprytna Lisiczka". Czyli, jak zauważyli słuchacze, była to bajka rosyjska. Mówi się w niej o sprytnej lisiczce, która chytrym sposobem najadła się za darmo ryb. W społeczeństwie funkcjonuje przekaz, że lis to chytre zwierzę. I tak było w tej bajce.
 
Do biblioteki przyjechali aktorzy z teatrzyku Ssmyk i przedstawili sztukę pt,,Zaczarowana Księga" autorstwa pani Katarzyny Paszko. Otóż we współczesnym mieście mieszka Ala, uczennica klasy 4c. Swój wolny czas zawsze spędza grając na laptopie. Nie ma czasu na zabawę z innymi dziećmi, o czytaniu książek nie wspominając. Wkrótce jednak to w jej życiu miało się sporo zmienić. Na swoje 10 urodziny dostała od dziadka w prezencie starą księgę. Ala nie była zadowolona z tego prezentu. Nie wiedziała, że stara księga skrywa w sobie pewną tajemnicę...
Pewnego razu Ala wróciła ze szkoły i zauważyła, że zepsuł się laptop. Bardzo rozpaczała, bo nie wiedziała co ze sobą zrobić.
Mama prosiła, aby Ala wyniosła śmieci. Jednak jej się nic nie  chciało robić. W głowie był tylko laptop.Tłumaczyła mamie, że są teraz inne czasy, nie interesują książki ani zabawy na podwórku.
Z magicznej księgi dziadka wyskoczyła Pchła Szachrajka, Ania z Zielonego Wzgórza i Kopciuszek. Te postacie przekonały Alę, że  warto czytać książki, bo właśnie one pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Naszym pociechom bajka bardzo się podobała. Nawiązał się bardzo bezpośredni i żywiołowy kontakt aktorów z dziećmi. Była to super przednia zabawa z morałem, że trzeba czytać książki, bo one pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Dzieci bardzo interesująco  spędziły wtorkowe przedpołudnie. Bo w bibliotece fajnie jest...
Zapraszamy na ostatnie spotknie podczas ferii w czwartek  (04.02.2015 r.) o godzinie 11.00. Do zobaczenia w bibliotece.
Czytany 304 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com