slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

708348
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
228
640
2282
699709
32083
23981
708348
Twoje IP: 54.197.74.137
Czas: 2017-03-30 06:41:01

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej w bibliotece

wielkanoc7Tradycyjnie, we wtorek 10 maja br. spotkali się w Gminnej Bibliotece w Michałowie  entuzjaści słowa pisanego i drukowanego. Paulina, Gabrysia, Zosia i Kuba przedstawili swoje teksty do analizy.

Zosia przeczytał krótkie opowiadanie o swojej klasie.

        Klasa VI A

  Pragnę przedstawić naszą klasę VI A.

Mam nadzieję, że treść się spodoba. Każdy z nas ma jakieś przezwisko, czyli ksywę. Kacpra nazywamy Sową, choć nie jest do końca taką mądrą głową. Mamy dwóch krasnoludków. To Patryk i Piotrek. Klasa jest ciekawa. Wiewiórkę mamy, czyli Łukasza. Lubi on małpkę zwaną Klaudią oczywiście. Nasza najmłodsza koleżanka to Gabrysia. Wołamy na nią Bobo. Lubi ona Grykę, czyli Wikę. Wszyscy bawią się z patyczkiem. To oczywiście Zosia. Molo kuma się z Gąską. Mam tu na myśli dwóch chłopaków Patryka i Kubę. Nasz Csowicz uwielbia ser. Więc Szymon z Miłoszem kumplują się. Łoli i Pogo maszyny dwie więc Ola z Karoliną to psiapsioły. Co tu jeszcze mamy w naszej klasie? A, ha! Jest przecież drzewo Hojkowe, tu Kubę mam na myśli. Natalka, to chyba tylko poprawna jest. Ma do czynienia z Kiślem, bo z Magdą dogadują się bez słów.    Chyba, wszystkich wymieniłam z naszej klasy. To nasza, zwariowana, wspaniała  Klasa VI A, oczywiście.

                                                                                       Zofia Aksiucik. 

Pan Mikołaj opowiedział o historii powstawania naszej lokalnej gazety.

Redaktor pokazał stare roczniki oraz zaprezentował publikacje zamieszczone w prasie ogólnopolskiej o naszym Michałowie. Przez 20 lat wydawania gazety nazbierało się tego sporo. Następne spotkanie będzie oczywiście we wtorek ale 24 maja 2016 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Początek tradycyjnie o godzinie 14-tej. Mam nadzieję, że z tego narybku młodzieżowego w przyszłości wyrosną prawdziwe tuzy polskiego dziennikarstwa.

  • wielkanoc2
  • wielkanoc4
  • wielkanoc5

Simple Image Gallery Extended

 

Czytany 181 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com