slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772311
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
834
0
834
767701
18460
24167
772311
Twoje IP: 54.224.76.150
Czas: 2017-06-28 19:07:28

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Nowe książki w bibliotece

noweksiazki 150pxPowiększyliśmy księgozbiór biblioteki o 120 woluminów! Jeszcze ciepłe i pachnące farbą drukarską nowości książkowe są już dostępne dla wypożyczających. 60 książek wzbogaci wypożyczalnię dla dorosłych, 40 szt. trafi do Kącika Malucha a 20 książek zasili filie biblioteczne na wsi.

To bardzo dobry wynik, tym lepszy, że mamy dopiero połowę roku a już w sumie od początku roku zakupiliśmy prawie 400 książek ( w tym: 266 szt. do czytelni dla dorosłych, 76 dla dzieci i młodzieży a reszta wzbogaciła filie biblioteczne)

- Popularność biblioteki zależy od nowości książkowych- potwierdza Teresa Rybińska- kustosz zbiorów bibliotecznych w Michałowie – dzięki mojemu 25 -letniemu doświadczeniu w pracy bibliotekarza wiem, że utrzymanie czytelnictwa na wysokim poziomie zapewnia regularne odnawianie księgozbioru - informuje bibliotekarka.

- Wraz z poszerzającą się ofertą rynkową rosną oczekiwania dzieci- mówi Anna Awruk bibliotekarka opiekująca się odziałem dla dzieci i młodzieży w Michałowie oraz Kierownik Filii w Szymkach - dzieci chcą nowych, kolorowych książeczek a rynek oferuje wiele pięknych publikacji i nowych autorów- potwierdza pani Ania.

Obecny stan nowości książkowych zapewnia utrzymanie księgozbioru na zadawalającym poziomie atrakcyjności. Oczywiście zawsze może, i powinno, być lepiej. Jednakże zakupy książek są kosztowne i tylko Rada Miejska może zatwierdzić budżet biblioteki na takim lub innym poziomie- jesteśmy ograniczeni i zależni od ich decyzji. W tym roku Komisja Oświaty i radni byli łaskawi dla biblioteki. Dla porównania przedstawiamy zestawienie zakupionych książek do czytelni dla dorosłych w latach:
- do czerwca 2013r. – zakupiono 266 książek
- 2012r. – zakupiono 97 książek
- 2011r. – zakupiono 364 książek
- 2010r. – zakupiono 490 książek

Zakup nowości książkowych przekłada się na ilość wypożyczeń. Staramy się jak możemy wszechstronnie i racjonalnie powiększać nasz księgozbiór. W tych staraniach wykorzystujemy wszelkie możliwe sposoby - zachęcamy mieszkańców do darowizn używanych książek, organizujemy kiermasze książki aby zasilić konto biblioteki i propagować ideę dzielenia się książką. Księgozbiór biblioteki dotychczasowy i nowy to skarbnica wiedzy i informacji. Każdy mieszkaniec gminy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Zapraszamy!

Julita Niepłoch- Sitnicka

 

  • nowe_ksiazki_001
  • nowe_ksiazki_002
  • nowe_ksiazki_003
  • nowe_ksiazki_004
  • nowe_ksiazki_005
  • nowe_ksiazki_006

Simple Image Gallery Extended

Czytany 1043 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com