slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772317
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
840
0
840
767701
18466
24167
772317
Twoje IP: 54.224.76.150
Czas: 2017-06-28 19:08:45

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Uroczyste otwarcie wystawy haftu

haft

Przy okazji spotkania bibliotekarzy dokonaliśmy uroczystego otwarcia wystawy haftu metodą krzyżykową. Tym razem, w kontynuacji cyklu „Nasze pasje!” zaprezentowaliśmy arcydzieła sztuki będące wytworem igły i nitki oraz „złotych rąk” mieszkanek gminy. Panie: Halina Zubrycka, Halina Ławreszuk, Maria Sak i Anna Kuźma są naprawdę zdolne.  Zaprezentowały ponad 20 prac hafciarskich. Różnorodność tematyczna prac i ich perfekcyjne wykonanie cieszą oko każdego odwiedzającego bibliotekę.

Można tu znaleźć kwiaty i wino, wdzięczne postacie panien w sukniach zeszłych epok ale również konie w galopie, żeńców na polu, chatki słomą kryte a nawet haftowane ikony, anioły, Matkę Boską Karmiącą oraz regionalny ręcznik lniany w czerwono-czarne róże. Dla każdego coś specjalnego! Panie autorki chętnie opowiadały o inspiracjach oraz o ciężkiej i długotrwałej pracy przy wykonaniu dzieł.

- Haft krzyżykowy wymaga wytrwałości i cierpliwości- tłumaczyła pani Ania Kuźma- jeden obraz zajmuje do 2 miesięcy pracy po kilka- a nawet kilkanaście godz. dziennie. Daje niesłychane wyciszenie, swoista art-terapia ale potem bardzo bolą oczy- potwierdzała z uśmiechem mieszkanka Michałowa.

- Dla mnie haft to codzienny rytuał, przy nim odpoczywam. Oczy się męczą ale ja się relaksuję, no i robię coś co potem cieszy bliskich, przyjaciół czy znajomych- opowiadała pani Halina Zubrycka- nie robię tego na taką skalę aby twórczość przekształcić w sposób zarobkowania, po prostu szkoda mi jest moich dzieł aby je sprzedawać- to takie moje osobiste „dzieci” – z uśmiechem dodaje artystka

Pani Maria Sak wyposażyła prawie każdą ścianę w domu swojej córki Miry w obrazy haftowane.

- Nie potrafię odmówić, jak mnie córka prosi i wciąż coś jej tam wyszywam- skromnie o swej twórczości opowiada pani Maria.

Pani Halina Ławreszuk, nota bene radna miejska, którą znamy również z doskonałych wypieków ciastkarskich, łączy swoje pasje z czasem poświęconym na opiekę wnuków.

- Dzień uważam za zmarnowany jeśli nie widzę kochanych wnuków lub jeśli nie przysiądę trochę do wyszywania, oczy czasem bolą a czasem kręgosłup ale radość z realizacji swojej pasji jest wynagrodzeniem za trud- z uśmiechem dodaje radna.

Pomysł  cyklu wystaw prac naszych mieszkańców i wcześniejsza wystawa malarska zdał egzamin na piątkę! A nawet szóstkę! Bibliotekę odwiedza dziennie znacznie więcej osób niż jakąkolwiek jednostkę kultury w mieście a przekrój społeczny naszych gości obejmuje wszystkie grupy wiekowe i społeczne. Stąd ekspozycja "Naszych Pasji" właśnie w bibliotece. Zebrała już ona grono fanów i podbiła serca naszych czytelników. Entuzjastyczny i pozytywny odzew na wystawę malarską był dowodem sukcesu.

- Tu u was zawsze coś się dzieje - mówiła nam pani Jolanta, stała czytelniczka.

 - Zawsze coś nowego wymyślicie, zaskakujecie pomysłami aż się chce po prostu codziennie zajrzeć do biblioteki - z uśmiechem podpowiadała pani Wiera.

- Macie zdolne czytelniczki- bibliotekarki powiatowe chwaliły prace naszych pań

- To wspaniały pomysł z taką wystawą- zachwycały się bibliotekarki z Książnicy Podlaskiej- jesteście wzorem do naśladowania.

Takie opinie uskrzydlają i motywują. Zapraszamy do biblioteki!

 

Julita Niepłoch-Sitnicka

 • 1
 • 10
 • 11
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

 

Czytany 629 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com