slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

749167
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
283
1267
3195
739772
19483
19878
749167
Twoje IP: 54.162.136.26
Czas: 2017-05-25 12:33:33

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Podróż przez 4 pory roku

4 poryW ramach „Bibliotecznych piątków",  dnia 8.11.2013 r. odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z dziećmi. Po raz trzeci powitaliśmy grupę "Czarodzieje" z Gminnego Przedszkola.

Celem spotkania było utrwalenie charakterystycznych cech pór roku i ich rozpoznawanie po zmianach zachodzących w przyrodzie.

Spotkanie zaczęło się od czytania wierszy i opowiadań o porach roku. W scenariuszu spotkania uwzględniliśmy: zagadki słowno- obrazkowe ,,Jaka to pora roku" oraz zabawy dydaktyczne ,,Z jakiej to krainy", ,,Podróż po czterech porach roku", „Zabawa czterech pór roku", "Prawda - fałsz" oaz zabawy ruchowe i plastyczne.

Na koniec lekcji dzieci potrafiły wymienić kolejno pory roku i ich symbole. Odpowiadały na pytania: ile jest pór roku i jakie kolory dominują w danej porze?.

Dzieci fajnie się bawiły, chętnie brały udział w zgadywankach i aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Z wizyty w bibliotece wszyscy byli zadowoleni. Dzieci pytały, kiedy znowu można nas odwiedzić a panie bibliotekarki cieszyły się widząc rosnący narybek młodych czytelników.

                                                                                                                                       Anna Awruk 
 
Czytany 595 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com