slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772300
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
823
0
823
767701
18449
24167
772300
Twoje IP: 54.224.76.150
Czas: 2017-06-28 19:04:40

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Podróż przez 4 pory roku

4 poryW ramach „Bibliotecznych piątków",  dnia 8.11.2013 r. odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z dziećmi. Po raz trzeci powitaliśmy grupę "Czarodzieje" z Gminnego Przedszkola.

Celem spotkania było utrwalenie charakterystycznych cech pór roku i ich rozpoznawanie po zmianach zachodzących w przyrodzie.

Spotkanie zaczęło się od czytania wierszy i opowiadań o porach roku. W scenariuszu spotkania uwzględniliśmy: zagadki słowno- obrazkowe ,,Jaka to pora roku" oraz zabawy dydaktyczne ,,Z jakiej to krainy", ,,Podróż po czterech porach roku", „Zabawa czterech pór roku", "Prawda - fałsz" oaz zabawy ruchowe i plastyczne.

Na koniec lekcji dzieci potrafiły wymienić kolejno pory roku i ich symbole. Odpowiadały na pytania: ile jest pór roku i jakie kolory dominują w danej porze?.

Dzieci fajnie się bawiły, chętnie brały udział w zgadywankach i aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Z wizyty w bibliotece wszyscy byli zadowoleni. Dzieci pytały, kiedy znowu można nas odwiedzić a panie bibliotekarki cieszyły się widząc rosnący narybek młodych czytelników.

                                                                                                                                       Anna Awruk 
 
Czytany 602 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com