slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772294
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
817
0
817
767701
18443
24167
772294
Twoje IP: 54.224.76.150
Czas: 2017-06-28 19:03:17

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Kawa z burmistrzem

3KAWA12 grudnia obchodziliśmy 1 rocznicę otwarcia nowej placówki biblioteki w Michałowie. Minął dokładnie rok odkąd 12 grudnia 2012 roku o godzinie 12.00 przecięto wstęgę i otwarta została nowoczesna biblioteka przy ulicy Białostockiej 30 A.  Przypominamy, że całkowity koszt obiektu to 658 tysięcy złotych. Z tego 395 tys. zł włożył Urząd Miejski ( koszt zakupu budynku) a 263 tys. (40%) Instytut Książki w Krakowie w ramach projektu napisanego przez naszą bibliotekę. Wiele pomógł Urząd Miejski a już szczególne słowa wdzięczności składamy na ręce pani architekt mgr inż. Anny Modzelewskiej i pracowników działu inwestycji UM.
Przez ten rok bibliotekę w Michałowie odwiedziło mnóstwo wspaniałych ludzi- naszych czytelników. Odbyło się wiele spotkań, odczytów, konkursów, imprez kulturalnych i wystaw (m.in. „Piknik w bibliotece”, „Kiermasz książki”, „500 fotografii na 500-lecie Województwa Podlaskiego”, „Odjazdowy Bibliotekarz”, „Cała Polska czyta Fredrę”, „Malarska wystawa Danuty Niepłoch”, „Biblioteka miejscem inspiracji działań lokalnych”, „Wystawa haftu”, cykl spotkań dla dzieci „Poranek z Bajką w bibliotece”, „Biblioteczne Piątki” oraz spotkania z samorządowcami i społecznością gminy pt. „Kawa z burmistrzem”)

            Niektóre z proponowanych działań  weszły do stałego repertuaru biblioteki. I tak dla przykładu w grudniu odbyło się już 4 spotkanie z naszym gospodarzem. Na „Kawę z burmistrzem” przychodzą mieszkańcy Michałowa i nie tylko ( również z Kazimierowa, Pieniek). Burmistrz Marek Nazarko rzeczowo przedstawia sytuację naszej gminy, konkretnie opowiada o projekcie budżetu na nowy, 2014 rok, wyjaśnia i odpowiada na pytania.

- Sytuacja finansowa naszej gminy oraz zgoda wśród radnych pozwoliła nam na to - informuje gospodarz III już kadencji - aby zwolnić naszych mieszkańców z podatku od nieruchomości. Jest to bardzo odważna ale przemyślana decyzja. Z tego tytułu głośno o nas w całej Polsce.

- To prawda - mówiła pani Gienia Mojsak. Mieszkam po sąsiedzku koło Ratusza i widzę jak codziennie przyjeżdżają ekipy radiowo - telewizyjne. To miło, że o Michałowie mówi się tak dobrze. Mimo, że burmistrz to mój sąsiad, przyszłam na spotkanie aby dowiedzieć się więcej o planach związanych z moją gminą. Mam pytanie- kontynuowała - kiedy będzie droga porządna przez Żednię i kiedy będzie remontowana moja ulica Białostocka? Dlaczego nie ma przystanku na Białostockiej a na końcu świata na Michałowskiego?

- Proszę państwa - zaczął burmistrz. Droga przez Żednię będzie remontowana w 2014 roku. I wówczas zrobimy ulicę Białostocką. Spokojne, wszystko po kolei. Natomiast nie zgodzę się z panią w sprawie przystanku. Uważam, że znajduje się w centrum Michałowa. I tam pozostanie- dokończył gospodarz gminy.

Uczestnicy spotkania pytali pana burmistrza o remont parku, rynku, budowę lotniska. Burmistrz na zadawane pytania odpowiadał precyzyjnie i wyczerpująco.

- Przyniosłem tu państwu - mówił - projekt pomnika w parku. Można go również oglądać w holu ratusza. Każdy ma prawo wnieść swoje uwagi.

- Całkiem ładny projekt - stwierdził Sławek Mojsak - Cieszy mnie, że drzewa w parku będą wycinane pod kontrolą fachowców. Krzywe i pochylone rzeczywiście trzeba wyciąć. A młode i zdrowe zostawić.

- W pełni się zgadzam - uśmiechał się burmistrz Marek Nazarko. Trzeba z ludźmi rozmawiać. wówczas nie będzie plotek i niedomówień.- kontynuował.

Jesienno - zimowe popołudnia sprzyjają przemyśleniom i podsumowaniom roku. Prawie przez trzy godziny przy kawie, owocach i ciastkach z piekarni ,,Maja" trwały rozmowy społeczeństwa z władzą.

- Kiedy kolejna kawa z burmistrzem? - pytają czytelnicy.

Ogłoszenia znajdziecie Państwo w styczniowej ,,Gazecie Michałowa" i na stronie internetowej biblioteki (biblioteka.michalowo.eu )

Zapraszam do naszej biblioteki. Od wtorku do piątku w godzinach 11.00 - 19.00 I w sobotę od godziny 13.00 do 19.00

Przy okazji apelujemy do tych, co nie oddali na czas wypożyczonych książek. Pamiętajcie, moi drodzy, inni na te książki czekają!!!.

Kierownik- Mikołaj Greś

 

 

Czytany 558 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com