slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

772318
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
841
0
841
767701
18467
24167
772318
Twoje IP: 54.224.76.150
Czas: 2017-06-28 19:09:01

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

„Mikołajki w Bibliotece”

Odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu „Biblioteczne Piątki”. Tym razem odwiedziły bibliotekę przedszkolaki z grupy ,,Czarodzieje" z opiekunką Alą Matwiejczyk. Wprowadzając dzieci w radosny i świąteczny nastrój pielęgnowaliśmy zwyczaje ,,mikołajkowe”.

Dzieci z przedszkola w skupieniu wysłuchały legendy o św. Mikołaju, biskupie z Mirry a także opowieści o zwyczajach mikołajkowych nie tylko w Polsce ale również w Hiszpanii, Szwecji i Ameryce.

Euforię i entuzjazm wywołał list od Św. Mikołaja do dzieci z przedszkola. W liście Mikołaj obiecał, że na pewno będzie pamiętał o każdym dziecku i wszystkich obdaruje fajnymi prezentami.

Panie Bibliotekarki przygotowały zimowo - świąteczne zagadki. Dzieci pięknie je odgadywały. Najbardziej  cieszyły się z gier i zabaw ruchowych jak:,, Jazda reniferami", ,,Saneczki", ,,Robimy łańcuch choinkowy" oraz ,,Niewidzialne prezenty".

Na koniec były życzenia i słodkie upominki. Spotkanie przepełniała  radosna, świąteczna atmosfera, pełna oczekiwań i ciepłych życzeń na nadchodzące święta. 

Czytany 483 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com