NIE DO WIARY! W BIBLIOTECE KRYJĄ SIĘ CZARY


To tytuł spektaklu teatru ,,Maska” z Krakowa. W ramach Tygodnia Bibliotek na zaproszenie Gminnej Biblioteki do Michałowa zawitał teatr z Krakowa.

Do naszej biblioteki na przedstawienie przyszli uczniowie klas III i IV wraz z opiekunami paniami Anią Malesińską i Marzeną Owsiejczuk.

Przedstawiona sztuka opowiada o tym, że w książkach zaklęta jest magia, a dzięki czytaniu i odwiedzaniu biblioteki możemy przeżywać prawdziwe przygody.

W pochmurny dzień po tajemniczej bibliotece przechadza się pani bibliotekarka – Sowa. Wypatruje ona dzieci, które nudzą się podczas deszczu i przychodzą wypożyczać książki.

Do biblioteki wpada mały chłopiec Tomek i otrzymuje od pani Sowy kartę biblioteczną. Zauważa, że na niej zapisane są słowa zaklęcia, które prowadzą  go do bardzo starej księgi. Zaczyna czytać magiczną opowieść a w bibliotece pojawia się Pszczoła – bohaterka pierwszego opowiadania. Tomek zachęca aby śpiewając promowała czytelnictwo. Zachęcony powodzeniem czyta kolejne opowiadania i przeżywa niezapomniane przygody. Poznaje Szewczyka, Kangura i przeżywa kolejne, cudowne przygody. Piękne przedstawienie, kolorowe kostiumy oraz wspaniała gra aktorów przy dobrej muzyce stworzyło w sumie wspaniały spektakl promujący czytanie książek. Uczniom bardzo występ aktorów teatralnych z Krakowa bardzo się podobał. Zostali oni nagrodzeni rzęsistymi brawami. Była to doskonała promocja czytania książek w Tygodniu Bibliotek.