SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY W ŁAPACH – TEATR W BIBLIOTECE, BIBLIOTEKA W TEATRZE.


16 maja br. w ramach Tygodnia Bibliotek Książnica Podlaska, wspólnie z Bibliotekami w Łomży i w Suwałkach a szczególnie gospodarz Biblioteka w Łapach zaprosili na spotkanie do Łap. Uczestników spotkania powitała pani dyrektor Barbara Bajda. Opowiedziała o historii biblioteki (powstała w 1949 roku) oraz o jej  działalności. Biblioteka w Łapach należy do największych w powiecie białostockim. Posiada 3 filie biblioteczne.

– Przygoda z teatrem w GBP w Juchnowcu Kościelnym. Na ten temat opowiadali: bibliotekarka Urszula Kowalczuk oraz Jakub Dobrzyński. Mówili jak organizuje się imprezę ,,Melpomena”.

– Papier i śnieg – słów kilka o wielkim teatrze w małym pokoju. Wykład na ten temat wygłosił aktor, wykładowca akademicki dr. hab. Paweł Chomczyk. Mówił, że w małym pomieszczeniu uruchomiając wyobraźnię możemy stworzyć w bibliotece mały teatr.

– Stereotyp bibliotekarza, czyli jak poprawić wizerunek wykorzystując techniki  teatralne. Na ten temat mówiła piękną polszczyzną pani Urszula Chomik – Kraszewska, nauczycielka XI LO, aktorka. Wykład wszystkim bardzo się podobał. Pani Urszula zapoznała nas z prawidłową dykcją, poprawną  postawą ciała podczas rozmowy. Mówiła jak ważna jest u człowieka podczas wystąpień publicznych mimika, poprawność językowa, gesty, ubranie, makijaż u kobiet. Na zakończenia pięknie zaprezentowała się młodzież z Łap. Grupa  teatralna Kaprys Gim przedstawiła spektakl pt,, O czym nie jest ten spektakl, czyli bajki zabawne” w reżyserii Adama Karasiewicza. Teksty napisał Igor Sikirycki. Występ młodych adeptów sztuki teatralnej został nagrodzony gromkimi brawami przez bibliotekarzy. Okazało się, że mamy szalenie zdolną młodzież. Na koniec spotkania pani dyrektor Biblioteki w Łapach zaprosiła bibliotekarzy na smaczny obiad.