WIELCY POLACY


10 lipca 2018 roku (wtorek) do naszej biblioteki na zajęcia przyszło 18 osób. Część uczestników, to stali bywalcy, chociaż przychodzą nowi. Spotkałem na ulicy panią Lewczuk. Była bardzo zadowolona, że wnuczka Lena i wnuk Kuba chodzili na ciekawe zajęcia do biblioteki. Jednak już pojechali z rodzicami do Gdyni, gdzie mieszkają na stałe. Pobyt w bibliotece bardzo się podobał i zapowiedzieli, że za rok znowu przyjadą do Michałowa. Taka opinia nas cieszy i mobilizuje do dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą.
Temat wtorkowego spotkania brzmiał: Wielcy Polacy. Pani bibliotekarka zapytała na początku kogo zaliczylibyście do tej  grupy. Z sali padały różne nazwiska takie jak: Piłsudski, Kościuszko, Papież Jan Paweł II a nawet Zenon Martyniuk, lokalna białostocka gwiazda polo. Monarchowie to: Bolesław Chrobry, Kazimierz III Wielki, Stefan Batory, Jan III Sobieski czy Stanisław August Poniatowski. Do grupy wodzów zaliczamy: Jan Karol Chodkiewicz, Tadeusz Kościuszko czy Władysław Sikorski. Mężowie stanu to: Jan Zamoyski, Józef Piłsudski, Tadeusz Mazowiecki. Pani Ania zapytała o wielkich malarzy. Jednym tchem uczestnicy spotkania wymienili: Jan Matejko, Józef Chełmoński, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Stanisław Wyspiański. Nasz Ojczyzna wydała na świat światowych pisarzy i poetów. Znani na świecie to: Jan Kochanowski, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Henryk Sienkiewicz. Pani Ania wymieniała wybitnych polskich muzyków, filmowców i aktorów. W II części spotkania nasi wakacyjni milusińscy wykonywali czapki polskich kibiców. Wiadomo, aktualnie trwa największa piłkarska impreza  na świecie czyli Piłkarskie Mistrzostwa Świata Mundial 2018. Dzieci mają dar do czynności manualnych i czapeczki kibiców pięknie prezentują się na wystawie  w bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia i przy okazji można wypożyczyć interesujące książki.

Okazało się, że  jedna z uczestniczek Daria dzisiaj ma 10 Urodziny. Były życzenia, 100 lat a Daria poczęstowała słodyczami. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na Posterunek Policji w Michałowie. Młodszy aspirant Posterunku Policji w Michałowie Krzysztof Korzeniecki powitał młodych wakacyjnych gości i opowiedział o służbie w Policji. Mówił czego nie wolno robić nad wodą, jak przechodzić przez ulice czy jeździć na rowerze. Okazało się, że mamy zdolną młodzież. Po prostu na każde pytanie pana aspiranta las rąk w górze i pełne, rzeczowe odpowiedzi. Na koniec pan dzielnicowy wręczył wszystkim uczestnikom prezenty związane z bezpieczeństwem. Było to bardzo udane, wakacyjne spotkanie w bibliotece. Nas bibliotekarzy bardzo cieszy fakt, że na koniec sporo dzieci wypożyczyło książki. Kolejne wakacyjne spotkanie już w najbliższy czwartek. Serdecznie zapraszamy.