CZARODZIEJE Z PRZEDSZKOLA W BIBLIOTECE


Na podwórku powoli zaczyna królować jesień.  Nie tak dawno było zrównanie dnia z nocą. Teraz każdej doby dnie będą krótsze a noce dłuższe. Na dworze robi się coraz zimniej. Stąd nadchodzi sezon na mądre, pożyteczne  spędzanie długich wieczorów. Najlepszym lekarstwem na dobre samopoczucie jest czytanie książek. Z tego tytułu nasza Gminna Biblioteka w Michałowie rozpoczęła cykl zajęć edukacyjnych z przedszkolakami. Bo wiadomo od wielu lat, że czym skorupka za młodu nasiąknie…
Dnia 27 września 2018 roku do biblioteki przyszły dzieci z przedszkola w Michałowie. To grupa ,,Czarodzieje” pani Ałły Matwiejczyk. 21 pociech rozbieganymi oczami oglądały książki na półkach w bibliotece. – To aż tyle książek? Ale tu fajnie – mówiły 3 letnie dzieci. Bibliotekarka, bardzo doświadczona ze spotkań z maluchami pani Ania pokazała naszą bibliotekę. Powiedziała jak należy poprawnie zachować się w bibliotece, jak prosić panią bibliotekarkę o książkę itp. Biblioteka – mówiła pani Ania – książki wypożycza. Należy je szanować, czytać z czystymi rękoma, mieć zakładkę, nie zaginać stron. A po przeczytaniu ładnie położyć na półkę. Natomiast w księgarni książki kupujemy za pieniądze. Wówczas książka jest naszą własnością.  Książkę z biblioteki po przeczytaniu, w terminie  należy zwrócić w dobrym stanie. Bo inni czytelnicy już na nią czekają.
Dzieci, żywe srebra, odważne, ciekawe nowości  bardzo interesowały się naszą biblioteką.
POZNAJEMY POLSKĘ
W drugiej części spotkania bibliotekarka pani Ania mówiła o Polsce, o naszej Ojczyźnie. Przeczytała wiersz pt,, Kto ty jesteś”. Mówiła o symbolach narodowych: flaga biało – czerwona, orzeł, hymn. Dzieci, mimo bardzo młodego wieku świetnie znają te zagadnienia. Za dobrą postawę pani Ania nagrodziła grupę ,,Czarodzieje” zakładkami do książek oraz lizakami. W taki sposób rozpoczęliśmy cykliczne zajęcia edukacyjne z przedszkolakami.