CZYTANIE ŻEROMSKIEGO


Od kilku już lat prezydent RP ogłasza czytanie wybranej książki z naszej polskiej literatury. W tym roku Polacy czytają ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
Oczywiście to ogólnopolskie czytanie zainaugurowała para prezydencka. Nasza biblioteka w Michałowie zawsze chętnie bierze aktywny udział w tego typach czytelniczych spotkaniach z książką. W historii biblioteki było już czytanie w naszej placówce, objazdowe na wrotkach z udziałem dziennikarzy z Polski i Ukrainy, czytanie przed i w sklepie. W tym roku czytanie ,,Przedwiośnia” odbyło się w Zespole Szkół w Michałowie. W imprezie tej wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół, Gminnego Zespołu Szkół oraz pracownicy biblioteki.
Czytaliśmy dzieje Cezarego Baryki prawie 2 godziny. Należy podkreślić doskonałą organizację czytania przez nauczycieli języka polskiego z LO.
Super zachowała się młodzież. Sala gimnastyczna była pełna uczniów, którzy w ciszy i w skupieniu słuchali ,,Przedwiośnia”.
Na koniec pani dyrektor Dorota Burak podziękowała wszystkim za udział i słusznie pochwaliła uczniów. To było prawdziwe spotkanie z literaturą Stefana Żeromskiego. Kolejne już za rok.