,,PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE”


4 października 2018 roku do naszej biblioteki ,,przyleciało” 21 pszczółek z Gminnego Przedszkola w Michałowie.
Dziećmi opiekowały się panie: Katarzyna Grygorowicz i Marta Gryko. Gośćmi z Przedszkola zaopiekowała się bibliotekarka pani Anna Awruk. Pani bibliotekarka opowiedziała ,,Pszczółkom” co to jest biblioteka, jaką pełni funkcję, ile jest radosnych książek dla dzieci itp. To typowa lekcja cykliczna o tym jak trzeba szanować książki (zawsze należy mieć czyste ręce), używać zakładek (nie zaginać kartek). Po przeczytaniu książkę należy postawić na półkę. Dzieci bardzo interesowały się i pytały ile jest książek w bibliotece, ile dla dzieci, czy można skorzystać z komputera itp.
II część zajęć dotyczyła 100 lecia Odzyskania Niepodległości Polski.
Celem biblioteki było:
– budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej,
– zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków,
– przybliżenie dzieciom symboli narodowych (godło, flaga, hymn).
Pani Ania recytowała słynny wiersz  Władysława Bełzy pt,,Kto ty jesteś”.
Ciekawostką jest fakt, że nasze michałowskie pociechy w zdecydowanej większości znają ten słynny, patriotyczny  i piękny wiersz.
– rozwijanie przynależności narodowej,
Jestem Polakiem i mieszkam w Polsce. Naszą stolicą jest Warszawa.
Pani bibliotekarka zaprezentowała legendę o Warsie i Sawie. Pokazała jak robi się kotyliony i co one znaczą.
Po niezwykle interesującym i ciekawym spotkaniu grzeczne dzieci, nasze ,,Pszczółki” otrzymały w prezencie od biblioteki zakładki do książek, oraz coś słodkiego czyli lizaki. Dzieci w odpowiedzi na zaproszenie pani bibliotekarki odpowiedziały, że będą przychodzić do naszej placówki, bo tu jest dużo pięknych książek i jest bardzo przytulnie. Była to bardzo interesująca i pożyteczna lekcja.