SKLEJKI POETYCKIE W MICHAŁOWIE


Sklejki poetyckie to cykl warsztatów edukacyjno- kulturalnych prowadzonych przez pana Marcina Kozińskiego- historyka, pracownika Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku oraz animatora kultury. Projekt  jest realizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym partnerem tego przedsięwzięcia jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 Dnia 05.03.2019  warsztaty odbyły się  w Zabłudowie, Gródku i w Michałowie.

W michałowskiej bibliotece gościliśmy dwie klasy, siódmą i ósmą, ze Szkoły Podstawowej. Dzieci przyszły pod opieką pań: Ireny Kardasz i Tamary Durek.

Spotkanie miało na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni i obalenie mitu, iż poezja jest czymś niedostępnym.

 Młodzież świetnie się bawiła tworząc wiersze i złote myśli ze słów wyciętych z gazet, odmierzając czas z zamkniętymi oczami i robiąc zdjęcia ciekawych obiektów telefonami komórkowymi.

     Puentą tych wszystkich zajęć było wspólne wypracowanie następujących wniosków:

  • Każdy może być artystą
  • Każdy z nas jest  inny
  • Sztuka nie jest czymś trudnym, każdy może ją widzieć i interpretować inaczej

Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach, była aktywna i z zaangażowaniem tworzyła ciekawe skojarzenia i interesujące, czasami zabawne „ sklejki poetyckie”.