ŻUBR przez ZEBRĘ przybył do biblioteki!


W dniu 14 marca do Gminnej Biblioteki w Michałowie przyszli uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej z panią J. Kuźmą  na spotkanie autorskie z panią Mirą Łuksza- dziennikarką, pisarką, tłumaczką i redaktorką. Pisze ona w języku polskim i białoruskim. Wydała między innymi takie pozycje jak: „ Zamowa”, Jest”, „Wiersze tutejsze” , „Zwierzaczki z tutejszej paczki” , „Dziki ptak wróbel” , „Wyspa” , „Babskie historie” , „ Dziewczynka i chmurka” , „Historie z tego świata” i wiele innych.

U nas promowała swoją najnowszą książkę „Żubr na zebrze”. Jest to zbiór wierszy językoznawczo-krajoznawczych z całego Podlasia. Rymowanki Miry Łuksza są nie tylko ortograficznym wyzwaniem, ale też zabierają czytelników w podróż po zakamarkach Podlasia. Jest tu kilka wierszy z gminy Michałowo np. „Misia z Michałowa” , „Indor z Topolan” , „Żur z Żedni” itp. „ To dobra książeczka do czytania, choć rzeczywiście trochę „zgrzytająca”” jak mówi o tej pozycji autorka.

Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wspomnień pani Miry z rodzinnych stron i o początkach jej kariery pisarskiej. Zadawały mnóstwo pytań np. „ Od kiedy pani pisze” , „Skąd czerpie pomysły” , „Jak długo powstaje książka”.

Autorka zachęcała dzieci do prób literackich, które najlepiej rozpoczynać  od pisania pamiętnika.

Na koniec chętni mogli nabyć książkę z dedykacją i autografem autorki.