PRZYBYCIE WIOSNY


Rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych z przedszkolakami o tematyce wiosennej.

Drugiego kwietnia gościliśmy grupę „Krasnoludki” z panią Danutą Jarmolik. Następnego dnia ,tj. trzeciego kwietnia przyszły do nas trzylatki z grupy „Czarodzieje” z panią Alą Matwiejczyk.

Tematem zajęć była WIOSNA!. Naszym głównym celem było zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami tej pory roku. Dzieci bawiąc się, odgadując zagadki oraz w rozmowie kierowanej mówiły o wiosennej pogodzie, rozpoznawały i nazywały rośliny, zwierzęta ptaki, omawialiśmy też wiosenną pogodę. Przerywnikiem części edukacyjnej były zagadki oraz wiosenne gry i zabawy np. na hasło „pada deszcz”- dzieci naśladowały spadające krople; hasło „bocian”-stawały na jednej nodze; hasło „kałuże” – przeskakiwały przez wyimaginowane kałuże. Dobieraliśmy odpowiednie ubrania do pór roku np. rękawiczki- zima, lekka kurteczka- wiosna, parasol-wiosna i jesień.

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Było bardzo miło, sympatycznie, niektórym nie chciało się wychodzić z biblioteki, co bardzo  nas- bibliotekarzy cieszy! Na koniec dzieci obiecały przyjść do biblioteki i wypożyczać książeczki. Każde dziecko otrzymało w prezencie wiosenną kolorowankę i słodycze.

Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia!