KATARZYNA DROGA- pisarka z Podlasia w michałowskiej bibliotece!


Spotkanie autorskie odbyło się dn.21.05.2019 roku w ramach DKK i przy współpracy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Na spotkanie przybyło kilkanaście naszych czytelniczek, miłośniczek twórczości pani Katarzyny Drogi.

Katarzyna Droga – absolwentka filologii , dziennikarka, wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika „Sens”, autorka książek „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca.”, „Pokolenia. Powrót do domu”, ”Kobieta, którą pokochał Marszałek Opowieść o Oli Piłsudskiej”, „Gospoda pod Bocianem”, „Sekrety przodków” i najnowszej powieści „Hanka Pierwsza powieść o Ordonównie”.

Bohaterka spotkania w piękny i obrazowy sposób opowiedziała o swojej drodze pisarskiej, wyborze tematów, o swoich korzeniach i relacjach rodzinnych. Przeniosła nas nad rozlewiska Narwi, do czasów wojennych i PRL-u. Rozkochała w swoich bohaterach. Nawiązała do relacji rodzinnych, przeszłości, tajemnic, ożywiła „trupy z szafy” tak jak w książce „Sekrety przodków”.

Na zakończenie miłego spotkania odpowiadała na zadane pytania i obiecała wkrótce wrócić do „pięknego” Michałowa! Pani Kasiu czekamy na ponowną wizytę i kolejne wspaniałe powieści!

Dziękujemy!