WIOSENNE WĘDRÓWKI NIEBIESKIEJ MRÓWKI


Jakie skarby można znaleźć na bezludnej wyspie? Czy bogactwo daje szczęście? Co kryje stara komoda? – zastanawiały się dzieci z II klasy podczas spotkania autorskiego z panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew, pisarką a zarazem wydawcą książek dla dzieci.

Spotkanie odbyło się dn. 15.05. w michałowskiej bibliotece .Dzieci przyszły pod opieką wychowawczyni pani Anieli Monach.

Uczestnicy błyskawicznie nawiązali kontakt z panią Kasią! Opowiadali o swoich przeżyciach, trudnych sprawach. Chcieli wiedzieć jak długo się pisze książkę, czym zajmuje się wydawca, ile kosztuje wydanie książki itp.

Nasz gość przybył  z Niebieską Mrówką- szydełkową, wełnianą maskotką, jedyną w swoim rodzaju, logo wydawnictwa, którego właścicielką jest pisarka. Niebieska Mrówka jest symbolem tolerancji, integruje dzieci z problemami, propaguje przyjaźń.

Podczas spotkania było wesoło i edukacyjnie. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, uważnie słuchały tekstów czytanych przez autorkę. Miały też okazję nabyć książki z dedykacją i autografem!

Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki, gdzie czekają na czytelników książki autorstwa pani Katarzyny Janowicz-Timofiejew!