„ Moc jest w nas” ciąg dalszy spotkań dzieci z projektu.


Dnia 22.06 do biblioteki przyszło sześcioro dzieci z animatorkami Gosią i Basią.

Spotkanie rozpoczęło się od wspomnień i wrażeń z trzydniowego pobytu dzieci i ich rodzin w Mikołajkach. A było co wspominać!  Czekało tam na dzieci mnóstwo atrakcji takich jak;  rejs statkiem, zwiedzanie, kąpiele itd. Bardzo była ciekawa osada rycerska z początków Państwa Polskiego. Dzieci mogły obejrzeć pradawne stroje, przedmioty codziennego użytku, zbroje, broń. Można było również przymierzyć dawne szaty , być pasowanym na rycerza i postrzelać z łuku!

Następnie rozpoczęły się prace plastyczne. W związku z tym, iż nastało lato, a świat stał się bajecznie kolorowy, dzieci postanowiły wykonać motyle. Motyle robiono ze spinaczy do bielizny, kolorowych włochatych kulek i kolorowych giętkich drucików. Następnie wspólnie wykonano piękny, duży i kolorowy kwiat na który posadzono własnoręcznie zrobione motylki! Kwiat powieszono u sufitu i można go podziwiać w bibliotece.

Nie obyło się również bez gier i zabaw. Było przy tym dużo śmiechu i emocji! Po tak wyczerpujących zajęciach, obiad smakował wyśmienicie. Na koniec zajęć dzieci udały się na spacer, aby w piękny, słoneczny dzień podziwiać letnią przyrodę.

Do zobaczenia na następnym spotkaniu!