Poznajemy Photona


Co potrafi mały Photon- robocik stworzony przez studentów Automatyki i Robotyki Politechniki Białostockiej,  przekonały się dzieci z klasy „ 0” Szkoły Podstawowej w Michałowie. 11.06. gościliśmy panią  Helenę Łuksza i jej wychowanków, a dnia 18.06 panią Joannę Romańczuk i jej klasę.

Mały robot komunikuje się z dziećmi przy pomocy aplikacji mobilnej, która uczy przez  zabawę i rozwija się wraz z postępami  dziecka. Z robotem można nauczyć się programować, można utrwalić informacje o przyrodzie, drzewach owocowych, roślinach i zwierzętach. Można również nauczyć  się rozpoznawać, nazywać i wyrażać emocje itd.

Nasi goście wysłuchali bajki „Pan Totti i robocik”, która była wprowadzeniem do zajęć z Photonem. Dzieci odnalazły robocika między książkami, a przy nim list zaadresowany do dzieci. Photon  pisał o swoim wypadku, o zderzeniu z asteroidą. Okazało się, iż robocik w wyniku obrażeń nic nie pamiętał i prosił dzieci, aby zapoznały go z ziemiańskimi zwyczajami. Dzieci chętnie uczyły, a przy tym i same się uczyły kierunków(lewa, prawa), bezpiecznego korzystania z wysokich technologii, ćwiczyły umiejętność czekania na własną kolej oraz panowania nad nieprzyjemnymi emocjami.

Zajęcia były ciekawe i wesołe! Na koniec dzieci dostały słodycze, kolorowankę opowiadającą historię Photona oraz obiecały przyjść  na wakacyjne zajęcia organizowane przez bibliotekę! CZEKAMY!