WAKACJE W BIBLIOTECE ROZPOCZĘTE!


„Michałowo –Moje miasto” pod tym hasłem od wtorku 2 lipca 2019 roku rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w bibliotece, które będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 12-14.

Tego lata tematem przewodnim zajęć jest Michałowo, gdyż w tym roku świętujemy 10 rocznicę nadania praw miejskich dla naszej miejscowości. Chcemy najmłodszym mieszkańcom przypomnieć historię miasta, pokazać jego piękno, rozwój, opowiedzieć o zabytkach, ważnych miejscach i  imprezach na terenie naszej gminy oraz przedstawić ciekawych ludzi tu mieszkających.

Wtorkowe zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia historii miasta i legend o Michałowie i sąsiednich miejscowościach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o Michałowie, Juszkowym Grodzie, Kobylance, Bachurach, Bondarach, Barszczewie, Jałówce. Najbardziej podobała się legenda o powstaniu wsi Barszczewo. Po wysłuchaniu tych opowieści uczestnicy wakacyjnego spotkania rysowali swoje wizje opowiadanych legend. Prace można obejrzeć w bibliotece.

W czwartek na dzieci czekało dużo atrakcji! Zabawę prowadzili wolontariusze ze stowarzyszenia Anawoj. Byli to młodzi, energiczni ludzie z Turcji, Hiszpanii i Rosji. Dzieciaki bawiły się świetnie na podwórku, na świeżym powietrzu- piłką, chustą animacyjną, uczyły się cyrkowych sztuczek, żonglerki i języka angielskiego! O godzinie 13 zaś,  zawitała do biblioteki pani Liliana Zwolińska za swoimi pupilami; białym psem oraz dwiema morskimi świnkami. Pani Liliana jest wielką pasjonatką i hodowcą zwierząt rasowych. Potrafi godzinami o nich opowiadać! Pokazała dzieciom swoje pupile i ciekawie opowiedziała o rasach, zwyczajach, hodowli i opiece nad nimi. Pani Liliana jest na co dzień pielęgniarką w hospicjum w Białymstoku i… pisze książki. Wydana została jej powieść pod tytułem „Kalina’. W przygotowaniach jest następna. Panią Zwolińską można bez wątpienia zaliczyć do ciekawych mieszkańców i pasjonatów Michałowa! Dzieci chętnie bawiły się z oryginalnymi świnkami i miłym psem…

W spotkaniu uczestniczyło dwadzieścioro troje dzieci, zarówno tych ,którzy przyszli na zajęcia, jak i uczestnicy projektu :Moc jest w nas”.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia! Czeka nas mnóstwo atrakcji i zabaw!