Wakacje w Bibliotece


Dnia 16.07.2019 na zajęcia przyszło jedenaścioro dzieci. Spotkanie rozpoczęliśmy rozmową o imprezach i uroczystościach gminnych. Wielu z nas uczestniczyło w obchodach np.” Dni Michałowa”, gdzie jest dużo zabawy i rozrywek. Można obejrzeć spektakle teatralne przygotowane przez dzieci  michałowskich szkół. Odbywają się zawody pływackie, sprawnościowe, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz różne konkursy , loterie i koncerty. W obchodach biorą udział wszystkie instytucje gminne i każda organizuje jakieś atrakcje dla mieszkańców. Można również skosztować lokalnych smakołyków lub wygrać jakąś fajną nagrodę.

Latem na zalewie Siemianówka odbywają się Regaty o Puchar Żubra-są to zawody żeglarskie dorosłych i młodzieży. Impreza ma charakter międzynarodowy. Ciekawostką jest, że nagrodą dla zwycięscy jest skóra żubra!

Tego roku już odbyła się „Zabawa na Jana”, „Beach Party” czyli dyskoteka na plaży, „Bandarouskuju Haściouniu” , „Maratony Kresowe”, „Piknik rowerowy” a czekają nas jeszcze „Spotkania Folkowe”, uroczystości dożynkowe i oczywiście ”Święto Grzyba”! Atrakcji w naszej gminie jest co niemiara!

O godzinie 13 naszą bibliotekę odwiedzili policjanci, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Uczulili dzieci na zagrożenia czyhające na zewnątrz, tłumaczyli jak zachować się w obliczu zagrożenia, jak zachowywać się właściwie nad wodą, w lesie, na ulicy. Dzieci dowiedziały się jak  bezpiecznie korzystać z internetu  i co to jest „ zasada ograniczonego zaufania”  w stosunku do nieznajomych. Dzieci były skupione i odważne a policjanci mili i sympatyczni! Na koniec wszyscy mieli okazję zwiedzić posterunek Policji, obejrzeć radiowóz od środka a nawet włączyć syrenę policyjną! Mogli  również potrzymać pałkę policyjną i poczuć zatrzaskujące się na nadgarstkach kajdanki! Za swoją dzielność , odwagę i roztropność otrzymały od policjantów odblaski i naklejki.

 Na następnym  zaplanowanym  spotkaniu  dn. 18.07. (czwartek) pojawiło się 10-cioro  dzieci. Tematem zajęć były inwestycje w naszym Michałowie.  Pierwsza część zajęć to tradycyjnie pogadanka. Okazuje się, że w Michałowie jest co podziwiać i oglądać! Wizytówką miasta jest piękny i okazały Ratusz Miejski, który jest nie tylko siedzibą władz miejskich, ale również Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Stanu Cywilnego z nową, piękną salą ślubów. Sam budynek też ma przekazywać ważne treści. U wejścia do budynku obok godła miasta umieszczono motto: „Dla dumy i lepszej przyszłości pokoleń”. Budynek ratusza to ponad 1600 metrów kwadratowych powierzchni. Nad budynkiem góruje 20-metrowa wieża z tarasem widokowym i czterema zegarami podświetlanymi w nocy.

Oprócz pięknego ratusza w Michałowie powstała nowoczesna biblioteka z Kącikiem Malucha, stanowiskami komputerowymi, czytelnią prasy oraz bogatym księgozbiorem. Wyremontowano i unowocześniono budynek Goku, w którym mieszkańcy mogą aktywnie spędzić czas i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Potrzebną  i  licznie odwiedzaną placówką jest kryta pływalnia „Na Fali”. W trosce o zdrowie mieszkańców powstała nowoczesna klinika  AMmedica, gdzie zatrudnieni są lekarze specjaliści. Od 2012 roku działa w Michałowie Pracownia Filmu Dźwięku i Fotografii „Niezbudka”, która jest jedyną w swoim rodzaju galerią w Polsce. W mieście są dobrze zaopatrzone sklepy, Gospoda, przedszkole, szkoły, wyremontowane drogi, ścieżki rowerowe. Atrakcję stanowi  również zalew w Michałowie z amfiteatrem oraz dobrze zagospodarowany  zalew Siemianówka.

Można śmiało powiedzieć, że w naszej gminie poczyniono dużo trafionych inwestycji, które służą mieszkańcom i turystom.

Druga część zajęć to prace plastyczne .Dzieci wspólnie wykonały duży herb Michałowa i ramki do zdjęć, które dekorowano makaronem, kaszą, grochem, fasolą, włóczką itp. Było mnóstwo zabawy i śmiechu! Uczestnicy zajęć byli bardzo dumni ze swoich prac, które można podziwiać w bibliotece!

ZAPRASZAMY!