LEKCJA PATRIOTYCZNA W BIBLIOTECE


Jak co roku z okazji zbliżającego się Święta  Niepodległości  w Gminnej Bibliotece w Michałowie przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce patriotycznej. Dnia 5 listopada przyszli do nas  uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej pod opieką wychowawczyni  Anieli  Monach i pani Joanny Wieremiejuk.

Podczas zajęć staraliśmy się dzieciom przybliżyć słowo patriotyzm, a także uświadomić im, że zamieszkują szczególny  skrawek ziemi zwany Ojczyzną. Ponadto dzieci poznały symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Zachowując odpowiednią postawę śpiewały hymn, odgadywały zagadki, słuchały legend związanych z naszym krajem, oraz wspólnie wyrecytowały wiersz pod tytułem „Katechizm polskiego dziecka”.

Bardzo podobała się dzieciom opowieść ruchowa „ Skok przez Polskę”, zagadki dydaktyczne o naszym kraju oraz zabawa „ Prawda- fałsz” związana z Polską i patriotyzmem. Uczestnicy otworzyli również  „Skrzynię historii”. Dzieci miały za zadanie wyciągnąć ze skrzyni rekwizyt związany z historią Polski i krótko o nim opowiedzieć.

Na koniec  zajęć wszyscy otrzymali nagrody za dobre zachowanie i aktywny udział w zajęciach- zakładki do książek i słodycze.

 Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia!

.

.

.

.