Pierwszy tydzień ferii już za nami…


Jak co roku Gminna Biblioteka w Michałowie organizuje zajęcia feryjne dla dzieci w różnym wieku. Polegają one na zabawie, pracach plastycznych i oczywiście wprowadzamy elementy edukacyjne takie jak: głośne czytanie, naukę wypowiedzi, przybliżamy historię, poznajemy  ciekawostki ze świata ludzi, roślin i zwierząt.

We środę 22 stycznia 2020 roku pojawiło się u nas 15- ścioro dzieci. Rozpoczęliśmy od zabaw mających na celu wzajemne poznanie się uczestników. Następnie głośno czytaliśmy historyjki o babciach i dziadkach. Dzieci opowiedziały również o swoich babciach. Mówiły za co je kochają! To było momentami wzruszające. Zaproponowaliśmy im, aby narysowały swoje babcie i dziadków. Wyszły przepiękne i kolorowe prace. Potem wszystkie dzieci zrobiły bukiety kwiatów lub laurki dla tych, którzy nas rozpieszczają!

Kolejne spotkanie odbyło się następnego dnia tj. w czwartek 23 stycznia. Zjawiło się jeszcze więcej dzieci, bo 17-ścioro, co nas bardzo ucieszyło! Było jak zwykle- wspólne czytanie, zabawa, rebusy a tematem głównym była własnoręcznie wymieszana i wygnieciona masa solna! To była dopiero frajda! Powstały z niej dziwne stworki, bałwanki, kwiatki, serduszka, torty a nawet hamburger z sałatą, węże i ślimaki.

Było super! Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych zajęciach i zapraszamy już w najbliższą środę o godzinie 12!