Ciąg dalszy ferii w bibliotece


Dnia 29.02. przyszły  do nas  dzieci, które wysłuchały zimowych opowieści o Bałwanku Bielusiu, dowiedziały się jak dokarmiać ptaszki zimujące u nas. Czym można je karmić i jak przygotować ptasie przysmaki. Dzieci obiecały, że będą dbać o nasze ptaszki, bo są piękne i kolorowe jak gil, sójka, sikorka. Następnie z powodu braku prawdziwego śniegu  „ ulepiliśmy” papierowego  bałwana! Otrzymał on imię Śnieżuś!

Następnie przystąpiliśmy do wykonywania prac na konkurs plastyczny „Zimowy obrazek”. Powstały ciekawe prace, które można podziwiać w bibliotece.

Na zakończenie zajęć bibliotekę odwiedzili policjanci, którzy w ramach akcji „ Bezpieczne ferie” tłumaczyli jak zachowywać się na drodze, na zamarzniętych zbiornikach wodnych i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Czwartek,  ostatni dzień ferii w bibliotece rozpoczął się spektaklem  zorganizowanym przez wolontariuszy z sześciu krajów europejskich zatytułowanym „Różnorodni”. Spektakl opowiadał  o różnicach między ludźmi. I mimo, że się różnimy kolorem skóry, kształtem oczu, mówimy różnymi językami to myślimy i czujemy podobnie. Przedstawienie było bardzo żywiołowe i ciekawe. Dzieci wróciły rozbawione, zadowolone i uśmiechnięte.

Na koniec  zajęć uczestnicy zrobili doświadczenie z cieczą nienewtowską. Ta specyficzna masa jest cieczą, ale nie zachowuje się jak woda- można z niej tworzyć różne formy, które bez kontaktu z dłońmi szybko tracą kształt. Co ciekawe,  im mocniej naciskamy, tym ciecz staje się twardsza. Przy tym doświadczeniu była wielka frajda! Resztę czasu dzieci poświęciły na tworzenie „ wyspy pingwinów”.

Kulminacyjnym momentem było rozdanie nagród książkowych wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego.

Dziękujemy wszystkim, którzy do nas przyszli i zapraszamy  ponownie! Odwiedzajcie naszą bibliotekę!