Walentynkowy zawrót głowy


Z okazji Walentynek  dn .13.02.2020 zaprosiliśmy klasę 5b. Szkoły Podstawowej w Michałowie do naszej biblioteki. Dzieci przyszły pod opieką wychowawczyni pani Justyny Kuźma oraz pani Tamary Durek. Była to liczna grupa, bo aż 26 duszyczek.

Po powitaniu uczniów i przekazaniu im iskierki sympatii i radości rozpoczęło się świętowanie Święta Miłości!

Uczestnicy rozwiązali krzyżówkę z hasłem WALENTYNKI, następnie porozmawialiśmy o historii Walentynek i ich patronie Świętym Walentym. Dotknęliśmy również trochę biologii, poznając serce jako organ wewnętrzny. Były również wiersze miłosne czytane przez dzieci, zagadki inspirowane  znanymi z literatury i filmu zakochanymi parami. Przeprowadziliśmy również „burze mózgów”  na temat pozytywnych i negatywnych emocji. Podobała się również zabawa prawda- fałsz oraz układanie matematycznych serc. Nie obyło się oczywiście bez wróżb walentynkowych np. przekłuwanie szpilką serca  z imionami dziewcząt i chłopców oraz” papierowy deszcz”. Dzieci również zaciekawiła  mowa kwiatów. Dowiedziały się, że róża oznacza miłość, bratek- myślę o tobie, konwalia- nic cię tak nie zdobi jak twoja uroda, stokrotka- podobasz mi się. Ale spotkania biblioteczne to nie tylko nauka. To również gry i zabawy! Dzieci tańczyły z balonami, jadły słodycze bez używania rąk zaczepione na sznurkach, bawiły się w zabawę „dwa kółka”, która polegała na wykonywaniu parami śmiesznych poleceń prowadzącego.

Na zakończenie nas i goście mieli  szansę obdarować i być obdarowanymi  miłym komplementem, pisanym na serduszku przyklejonym na plecach.

Myślę, że uczestnicy przy naszych grach i zabawach mogli rozwijać swoją wyobraźnię i aktywność, poznać  tradycję i zwyczaje walentynkowe oraz potrenować  współpracę w grupie.

Na pożegnanie wszyscy dostali  serduszkowe  lizaki i balony!

Dziękujemy 🙂