Warsztaty inspiracyjne z Jackiem Łapińskim


We środę 11 marca 2020 roku, Gminna Biblioteka w Michałowie zorganizowała warsztaty inspiracyjne. Poprowadził je Jacek Łapiński- autor książek „ Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym” oraz „Dlaczego warto czytać”. Spotkanie było też okazją do promocji książek.

Warsztaty inspiracyjne odbyły się w formie trzech spotkań. Dwa spotkania z młodzieżą i seniorami  miały miejsce w siedzibie biblioteki a jedno(też z młodzieżą) odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Michałowie.

Warsztaty odbyły się pod hasłem „Dlaczego warto czytać”. Czy warto czytać i gdzie byłaby nasza cywilizacja bez słowa pisanego? Na takie pytania mogli sobie odpowiedzieć uczestnicy warsztatów przeprowadzonych przez pana Jacka. Nie zabrakło też pytań do prelegenta i ciekawych odpowiedzi. Młodzież miała okazję wypełnić ankietę, której wyniki można będzie wkrótce poznać.

Spotkanie z seniorami miało bardziej kameralny przebieg, ale pozwoliło dojść uczestnikom do ciekawych i inspirujących wniosków.

W sumie we wszystkich trzech spotkaniach udział wzięło około 70 uczestników. Miejmy nadzieję, że chociaż część z nich zrozumiała słowa Jacka Łapińskiego i zacznie czytać lub będzie czytać jeszcze więcej, na co my, bibliotekarze, liczymy.

JACEK ŁAPIŃSKI- prawnik, doktorant z prawa konstytucyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Pasjonuje się psychologią pozytywną, trener rozwoju osobistego, nienasycony czytelnik,  i uśmiechnięty człowiek.