Kącik malucha


Do dzieci  adresowana jest oferta nowej ekspozycji księgozbioru dziecięcego dostosowana do wieku i wzrostu czytelnika. Tutaj dziecko może poczytać książeczkę przy kolorowym i dopasowanym wymiarem stoliku. Razem z mamą, tatą czy opiekunem spędzić mile czas przy książce. Oddział dziecięcy to 7 790 woluminów, w tym 5 745 książek dla dzieci i młodzieży, 456 książek dla dorosłych  i 1 589 pozycji literatury popularnonaukowej. Jako siedzenie lub element zabawy w Kąciku Malucha posłużą  miękkie, piankowe elementy geometryczne w całej gamie barw. Możliwość zabawy, wypoczynku i relaksu przy książce z maluchem jest zachętą do częstego odwiedzania biblioteki. Tutaj rodzic może aktywnie i twórczo spędzić czas z dzieckiem lub zainteresować malucha książką w momencie gdy sam wypożycza książkę dla siebie lub sprawdza wiadomości na internecie.

Kolorowa wykładzina w pomieszczeniu wydzielonym na czytelnię/kącik dzieci „Kącik malucha” umożliwia organizowanie  zajęć dla dzieci. Planowane są  wieczorki lub popołudnia poetyckie, odczyty autorskie dla dzieci tych malutkich jak i tych już szkolnych oraz  młodzieży. Młoda publiczność będzie mogła usiąść bezpośrednio na podłodze bez obuwia i w swobodny, niewymuszony sposób obcować z słowem pisanym. Dzięki modernizacji obiektu oraz nowej ofercie biblioteka będzie w stanie dotrzeć i uaktywnić różne grupy społeczne np. matek z małymi dziećmi.  Fakt, że mebelki dziecięce oraz elementy piankowe są ruchome pozwoli, w miarę potrzeb i okoliczności, dysponować tym miejscem na różnego rodzaju spotkania czy narady również osób dorosłych.

Poprzez oswajanie dzieci z książką, z biblioteką jako przyjaznym i potrzebnym miejscem, uczymy, że książka to fajna rzecz, którą należy się dzielić. To dobra zabawa i ciekawe spędzenie czasu dające niebywałą satysfakcję. Ta edukacja  kreuje przyzwyczajenia od malutkiego dziecka i rozwija potrzeby czytelnicze. Nowoczesna biblioteka to uzupełnienie oferty szkoły i przedszkola gdzie wiedza, książka i zabawa sumuje się w rozwój dziecka. To nasza biblioteka.