Nowości dla dorosłych


Mamy koniec 2018 roku. Za nami wspaniałe uroczystości, obchody 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Zbliżają się długie, zimowe wieczory. To najlepszy czas na czytanie książek.
Nasza biblioteka w Michałowie i dwie filie biblioteczne w Bondarach i w Szymkach dokonały zakupu nowych książek. Do biblioteki w Michałowie kupiliśmy ostatnio ponad 60 pozycji. Oddział dla Dzieci został wzbogacony o ponad 50 nowości książkowych. W okresie zimowym ludzie mają więcej czasu  i sporo czytają. To nas, bibliotekarzy bardzo cieszy.
Wśród nowości są znakomite bestselery. Zresztą doświadczone panie bibliotekarki znakomicie znają gusta naszych Czytelników. I właśnie pod kątem zainteresowania Czytelników są zakupywane nowości książkowe. Zakupione książki są już opracowane, zapisane i można je wypożyczać. Serdecznie zapraszamy do biblioteki w Michałowie oraz do filii bibliotecznych w Bondarach i w Szymkach. Działa również punkt biblioteczny w Juszkowym Grodzie. Zapraszamy do bibliotek. Każdy z Czytelników znajdzie coś ciekawego dla siebie. Książki czekają na Was.
 

 

Katie Fforde

Lato nad morzem

Czy wakacyjna przygoda może przerodzić się w coś poważniejszego?

Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi po przeczytaniu tej właśnie książki.

Katie Eforde to bardzo popularna i znana w Polsce pisarka literatury kobiecej. Jej książki to: Przepis na miłość, Francuski romans, Idealna para czy Ślub z klasą.

 

Roma J. Fiszer

Listy sprzed lat

 

Listy sprzed lat to pokrzepiająca historia, która przywraca wiarę w przyjaźń i w to, że w życiu wszystko jest możliwe.

Zawód w przyjaźni sprawia, że trudno jest odzyskać wzajemne zaufanie…

Dramatyczne okoliczności powodują, że Iwonie i Ewie, po latach wzajemnej niechęci, udaje się odbudować przyjaźń, a skrywana dotąd wielka tajemnica jednej z nich, wreszcie wychodzi na jaw. Dzięki sile przyjaźni powraca odwaga, by zawalczyć o siebie, uwolnić się od wcześniejszych złych wyborów. Odwaga, by spróbować podążyć drogą wielkiego uniesienia z młodości…

 

Jennifer L. Armentrout

Lucyfer

 

Książki tej amerykańskiej autorki są poczytne na całym świecie. To ona stworzyła znaną serię LUX oraz wiele innych książek dla nastolatków i dorosłych. Lucyfer to powieść pełna romansu o mrocznym zabarwieniu. Powieść ta posiada tak dobrą historię, napięcie i punkt kulminacyjny, że wasze serce będzie pędzić od jednej strony do drugiej.

 

Piotr Tymiński

Lwowski ptak

 

Piotr Tymiński to historyk z wykształcenia i zamiłowania. Specjalista w dziedzinie mniejszości narodowych w Polsce. Jego twórczości przyświeca myśl przekazywania Czytelnikom wiadomości z naszych dziejów w jak najbardziej przystępny sposób. Bohaterska obrona Lwowa widziana oczami młodej dziewczyny. Piętnastoletnia Tońka jest wielką patriotką. Swój protest przeciwko zawładnięciu polskim Lwowem przez Ukrainę wyraża chęcią przyłączenia się do walczącej młodzieży. Młodzi ludzie w listopadzie 1918 roku chwycili za broń, pragnąc bronić Ojczyzny. Niesłychany patriotyzm, heroiczne bohaterstwo i chęć poświęcenia dla najwyższych idei sprawiły, że marzenia pokoleń mogły się spełnić.

 

Gabriela Gargaś

Magia grudniowej nocy

 

W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkańcy śnią o Świętach jak z bajki. Wśród wzgórz otulonych śniegiem, w małych domkach, w których pachnie cynamonowymi wypiekami, to marzenie może się spełnić… Czy pierwsza gwiazdką przyniesie ukojenie?

Michalina już wkrótce zostanie mamą. Radość oczekiwania na maleństwo zakłóca jej jednak obawa, że będzie musiała wychowywać je sama. Czy Przemek wybaczy jej dawne błędy i stworzą kochającą się rodzinę? Odpowiedź znajdziecie na kartach tej książki na zimowe wieczory.

 

Edward Łysiak

Kresowa opowieść

 

Trzecia część ,,Kresowej opowieści” z podtytułem ,,Nadia” jest dowodem na to, że pomimo upływu czasu reperkusje kresowej tragedii nie przebrzmiały, a echo tamtych krzywd niesie się po wsze czasy i nie milknie. Do głosu dochodzi desperacka chęć odwetu bez przestrzegania granic i za każdą cenę. Co daje przyzwolenie na dokonanie samosądu? Czy może być usprawiedliwienie dla wymierzenia sprawiedliwości poza prawem? Autor stawia trudne pytania z dziejów i wydarzeń między Polakami a Ukraińcami.

 

Gabriela Gargaś

Namaluj mi słońce

 

Namaluj mi słońce, to bardzo ciepły tytuł książki. Od razu, na dzień dobry człowiek uśmiecha się i chce się żyć.

Wywróciła mój poukładany świat do góry nogami. Tak wiele zmieniła w moim życiu. Nie było już szaro, a słonecznie. Czasami kolorowo. Ona powiedziałaby, że ,,tęczowo”. Spokój i ciszę zakłócały wesołe okrzyki i perlisty śmiech. Czasem ogrom odpowiedzialności mnie przytłaczał, czasami miałam dość, ale jej obecność w moim życiu wynagradzała wszystko.

Kiedyś mnie zapytała:

– Przyjaciołom się więcej wybacza?

– Ludziom, których się kocha, można wybaczyć wszystko.

– Nawet jeśli cię zawiodą?

– Nawet jeśli zawiodą.

Gabriela Gargaś na 447 stronach udowadnia, że o marzenia trzeba walczyć.

 

Tamera Alexander

Niezapomniane wrażenie

 

Największym marzeniem Claire Laurent jest uznanie w artystycznym świecie. Na drodze dziewczyny staje jednak ojciec, który naciska, by córka zajmowała się fałszerstwem. Zaledwie rok po zakończeniu wojny secesyjnej jest zmuszona uciekać z Nowego Orleanu do Nashville, gdzie jej losy krzyżują się z losami adwokata Suttona Monroego. Prawnik traktuje ją jak dar niebios. Miejscem akcji powieści jest historyczna rezydencja Belmont w Nashville – olśniewający przedwojenny majątek. Niezapomniane wrażenie to porywająca historia o miłości, kraju podnoszącym się po zniszczeniach wojny, powrocie do życia tych, którzy zostali zranieni, i o odwadze, jaką muszą mieć, by przyjąć siebie i innych takimi, jakimi są naprawdę.

 

Maria Ulatowska

Jacek Skowroński

Niecodzienny upominek

 

Podróżując razem, zwiedzili Europę, Azję, Afrykę i Amerykę. Dlaczego piszą razem? Bo chcą i lubią. Wychodzi im to nieźle.

Niecodzienny upominek to ciepła i pełna przygód kontynuacja sagi szczepankowskiej. Miłość, która rozpoczęła się nad jeziorem. Niespodziewany syn… i upominek, wieszczący zakończenie całej opowieści.

 

Edyta Świętek

Nowe Czasy. Nie pora na łzy.

 

Edyta Świętek zaprasza Czytelników do Nowej Huty i Krakowa lat dziewięćdziesiątych, gdzie raczkujący kapitalizm, bezrobocie, kradzieże samochodów i różnorodne afery mocno dają się we znaki szarym obywatelom. w trudach dnia codziennego zakwitają uczucia, powstają fortuny, pojawiają się pierwsze gwiazdy muzyki chodnikowej. Autorkę tej książki można uznać za ambasadorkę Nowej Huty.

 

Maria Paszyńska

Owoc granatu

 

Maria Paszyńska opisuje powojenne losy kresowych dziewcząt w Persji. Owoc granatu jest jak pachnąca orientalnymi przyprawami potrawa z idealnie dobranymi składnikami. Odrobina tęsknoty, szczypta cierpienia i dużo miłości – oto przepis na wzruszającą historię, która działa na wszystkie zmysły Czytelnika.

Bliźniaczki Elżbieta i Stefania cudem uszły z syberyjskiego piekła i podążając za Armią Andersa, wraz z tysiącami Polek dotarły do Iranu. Egzotyczny kraj to raj na ziemi, jednak dręczą je wspomnienia traumatycznych doświadczeń. Kraina snów to oparta na faktach historia tułaczy wojennych, którzy na obczyźnie próbowali odbudować swoje życie.

 

Andrzej Rytelewski

Czerwona plaża

 

Para narzeczonych z Polski: pan geolog i pani płetwonurek, miłośnicy aktywnego stylu życia  kolejne wakacje  postanawiają spędzić na jednej z wysp Indonezji.Nasi bohaterowie organizują jedenastoosobową, międzynarodową grupę turystów o podobnych pasjach. Sytuacja komplikuje się. Jedeynym ratunkiem jest ukrycie się w jaskini, z której – jak dotychczas nie znalezioni drugiego wyjścia. Czy mają szanse wyjść żywi z nietypowej pułapki? Odpowiedź znajdzie Czytelnik czytając tą książkę do końca.

 

Ryszard Ćwirlej

Już nikogo nie słychać

 

Ryszard Ćwirlej to niekwestionowany mistrz powieści kryminalnej.

Kryminał retro najwyższej klasy.

Mamy listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napieta po przewrocie majowym atmosfera w kraju, narastające nastroje antysemickie oraz ciągle ścierający się bolszewicy i narodowcy nie ułatwiają komisarzowi zadania. W mieście dochodzi do zbrodni… Ryszard Ćwirlej perfekcyjbie oddaje atmosferę dwudziestolecia międzywojennego. Dobra powieść kryminalna.

 

Iris Johansen

We mgle

 

Kiedyś doskonałego agenta FBI i Eve Duncan – zrozpaczoną matkę zaginionego dziecka, połączyło niezwykle silne uczucie. Para poznała się w dramatycznych okolicznościach pościgu za porywaczem małej Bonnie. Jednak po latach okazuje się, że być może schwytano niewłaściwego człowieka.. Śledztwo zostaje wznowione… Czy uda się odnaleźć i ukarać winnego? Czy Bonnie pomoże swoim rodzicom doprowadzić tę historię do końca?

 

Danuta Noszczyńska

Wszystkiemu winni są faceci

 

Nic tak nie poprawia nastroju, jak obarczanie innych winą za swoje porażki.

Sylwia z powodzeniem spełnia się zawodowo jako nauczycielka, prywatnie zaś jako żona i matka. Czas zajmuje jej dbanie o dom, męża i córkę, swoich podopiecznych. Najmniej uwagi poświęca sobie. I stała się rzecz straszna. Czy to możliwe, że kochany mąż ni stąd , ni zowąd  porzucił dla kochanki tak wspaniałą kobietę? A ich jedyna córka nagle postanowiła wyjechać do oddalonej od domu szkoły z internatem? Co takiego się stało? Przyjacióki Sylwi, wspierające ją nieustannie na duchu, mają całkiem oczywiste wytłumaczenie zaistniałej sytuacji: ,,wszystkiemu winni są faceci”.

 

Anna Szafrańska

Właśnie tak!

 

Miłość znajdziesz tam, gdzie najmniej się jej spodziewsz. 24 letnia Stefania doskonale wie, jak smakuje sukces. Skończyła z wyróżnieniem studia dziennikarskie, pracuje w prestiżowym piśmie kobiecym, a jej książki cieszą się niesamowitą popularnością wśród nastolatek. Stać ją na mieszkanie w centrum Warszawy, dobry samochód i markowe ciuchy. Jedzie na prowincję, do rodzinnej Drzewicy na ślub kuzynki. Ten nieoczekiwany powrót do przeszłości okaże się dla niej początkiem czegoś nowego. Czegoś, na co czekała przez całe życie.

 

  Carrie Turansky

Obietnice poranka

 

Obietnice poranka, to powieść klejnot. Turansky tworzy postacie, które wraz ze słodkim romansem, wywołującym przyjemne westchnienie, ożywają na kartach jej utworu. Intryga, tajemnice i niebezpieczne konflikty sprawiają, że fabuła przykuwa uwagę aż do samego końca. Ponad 500 stron uroczej opowieści, pełnej tajemnic, niespodzianek, romantycznych scen i wielu interesujących wątków. Książka godna polecenia.

 

Anna Stryjewska

Pocałunek morza

 

Patrycja w dzieciństwie straciła matkę, a później ojca, który na łożu śmierci wyjawił jej rodzinną tajemnicę. Samotna, bez rodziców i bliskich, jest wystawiona na wielką próbę. Nieszczęśliwa miłość, brak przyjaciół i nieżyczliwi ludzie motywują bohaterkę do opuszczenia nieprzyjaznej wsi. Pragnie zmierzyć się ze światem, który dla niej jest za zamkniętymi drzwiami. Wyrusza w podróż…

Nawet nie wie, że w krótkim czasie jej życie zmieni się za sprawą przypadkowo poznanej kobiety. pocałunek morza to powieść o samotności i spełnianiu marzeń nawet pomimo przeciwności losu.

 

Maria Nurowska 

Pamiętnik znaleziony w Katyniu

 

Jest to opowieść o pilotce Janinie Lewandowskiej, jedynej kobiecie zamordowanej w Katyniu.

Maria Nurowska powiedziała: Książka o Janinie Lewandowskiej była mi pisana. Już na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęłam poszukiwania materiałów na jej temat. W trakcie poszukiwań  dotarłam do notatek, które prowadzili jeńcy w czasie pobytu w Kozielsku, i do ostatniej chwili, już w Lasku Katyńskim. Przetrwały one w ziemi i zostały odkopane wraz z ich autorami. Niestety, nie odnaleziono zapisków Janki. Starałam się je sobie wyobrazić, opierając się na faktach, które jedynie fabularyzowałam

 

Rachel Abbott

Podejdź bliżej

 

Podejdź bliżej, to nowy kryminał z Tomem Douglasem. To mrożąca krew w żyłach powieść będąca idealnym połączeniem mrocznego, psychologicznego thrillera  z inteligentnie prowadzonym śledztwem detektywistycznym.

 

Hanna Greń

Popielate laleczki

 

Mylne tropy, szalona akcja, narastające napięcie. Psychologicznie wiarygodna zagadka i mocne wątki obyczajowe. Przy okazji dowiecie się też, jak los potrafi zakpić z człowieka i wciągnąć go  – nieświadomego zagrożeń – do mrocznego świata zbrodni. Czy ujawnienie tajemnicy z przeszłości pomoże w zidentyfikowaniu mordercy? Polecam.

To opinia o książce pisarki Anny Klejzerowicz

 

Agnieszka Olejnik

Randka pod jemiołą

 

Wspaniała, ciekawa opowieść, która wciąga od pierwszej strony. Zdecydowanie w moim klimacie! – To opinia pani Natalii Sońskiej. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tworzy się, niepowtarzalny, świąteczny nastrój. Idealna książka na świąteczne wieczory lub na prezent od św. Mikołaja.

 

Danielle Steel

Świetlana przeszłość

 

Nazwisko Steel, to światowa marka. Prawie każda książka to bestseller. Napisała już ponad 120 książek przetłumaczonych na 43 języki i wydanych w 69 krajach.

Najnowsza książka Danielle Steel to opowieść o magicznym spotkaniu przeszłości z teraźniejszością i jego niespodziewanych konsekwencjach. Kolejna pozycja i znowu bestseller.

 

Erica Spindler

      5

Trwa odliczanie

 

Nieliczni przedstawiciele Strażników Światła, wywodzący się od zesłanej na Ziemię starożytnej rasy, walczą z siłami zła, które zagrażają ludzkości. Trwa odliczanie…

 

Erica Spindler

       6

Trwa odliczanie…

 

Ta niesamowita i pełna napięcia nowa powieść Eriki Spindler, mistrzyni suspensu, wciąga tak, że nie odłożysz jej, dopóki nie doczytasz do końca.

 

Erica Spindler

       7

Rozpoczęło się odliczanie…

 

Pełen zaskakujących zwrotów akcji i dramatycznych zdarzeń thriller Siódemka to lektura, od której nie sposób się oderwać. Wciąga i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.

 

Monika A. Oleksa

Tylko morze zapamięta

 

Wzruszająca historia rozgrywająca się w małej, rybackiej wiosce nad Bałtykiem. O wielkiej miłości, która niczym potężny żywioł przychodzi o odchodzi bez ostrzeżenia.Jednak nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.

Tylko morze zapamięta, to piękna powieść, którą czyta się z zapartym tchem aż do ostatniej 470 strony.

 

Ilona Gołębiewska

Teatr pod Białym Latawcem

 

Przejmująca powieść o niezwykłym teatrze, w którym mogą znaleźć ukojenie ludzie będący na życiowym zakręcie…

Nieprzewidywalna, mocna i zaskakująca powieść o trudnych relacjach między ludźmi, wzajemnym zaufaniu i pogodzeniu się z przeszłością. To książka, która daje nadzieję, że zawsze jest dobry moment, by próbować odnaleźć własne szczęście.

 

Magdalena Kołosowska

Tęcza nad jeziorem

 

To książka o tym, że rodzicielstwo to trudna praca każdego dnia  i nocy. To opowieść o dawno skrywanych sekretach, które niczym duchy przeszłości prędzej czy później dadzą o sobie znać. To wreszcie historia o tym, że nigdy nie jest za późno, aby powiedzieć magiczne słowa: ,,przepraszam” i ,,kocham cię”.

 

Agata Przybyłek

Siedem cudów

 

Czy bohaterowie mogą liczyć na to, że ich problemy znikną wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Zapach świerku, lampki na choince i przyjemne trzaski w kominku to nie wszystko, co gwarantuje spokój w sercu.

Grudzień staje się czasem radości i miłości, tylko gdy wyciągnie się rękę do drugiej osoby. Niech ta niezwykła atmosfera stanie się też częścią Twojego świata, drogi Czytelniku.

 

Gill Paul

Sekret Tatiany

 

Dwie kobiety. Dwie różne historie. I jedna tajemnica, która je połączyła.

1914 – Wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów zakochuje się w rannym oficerze kawalerii. Czas im nie sprzyja: wojna przybiera katastrofalny obrót. Potężna monarchia chyli się ku upadkowi, a życiu kochanków  zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.

2016 – Kitty wyjeżdża do domku pradziadka, aby uciec od problemów małżeńskich. Tam, nad brzegiem jeziora Akanabee, znajduje piękny, wysadzany klejnotami naszyjnik, który odkrywa przed nią rodzinny sekret…

 

Marek Harny

Sny wojenne

 

Nowy Sącz 1939 i 1966 – życie między zbrodnią i karą. Ludzkie uczucia w nieludzkich czasach.

 

Iwona Wilmowska

Strata

 

Wartka akcja serii książek Prywatne śledztwo Agaty Brok osadzona jest we współczesnej Warszawie. Dotyczy zwykłych ludzi z najbliższego sąsiedztwa, a toczące się wydarzenia opisywane są ze sporą dawką humoru. Tytułowa Agata Brok to pracująca trzydziestolatka, z dużym talentem do rozwiązywania zagadek. Pytanie, czy Agata powinna prowadzić śledztwo na własną rękę,skoro w jej życiu szykują się kluczowe zmiany? Odpowiedzi szukajcie na łamach tej książki.

 

 

Natalia Sońska 

Uwierz w miłość Calineczko

 

Małe cuda są możliwe – wystarczy w nie tylko uwierzyć.

Natalia Sońska po raz kolejny czaruje urzekającym, zimowym klimatem.

 

Agata Przybyłek

W promieniach szczęścia

 

Chwytająca za serce opowieść o poświęceniu, prawdziwej miłości i szczęściu. I o tym, że czasem rezygnując z siebie, można zyskać najwięcej.

 

Monika Rzepiela

Dar Rzepki

 

Saga Polska – napisana z epickim rozmachem powieść ukazuje świt nowych idei będących konsekwencją przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

Świat starych pogańskich wierzeń z wolna ustępuje miejsca nowej wierze, która na zawsze odmieni oblicze rodzącego się Piastowego państwa.

 

 

Krystyna Mirek

Szczęście za horyzontem

 

Krystyna Mirek jest autorką powieści obyczajowych, które Czytelniczki kochają za wartką akcję, ciepły humor i życiowe obserwacje, pozwalające im utożsamiać się z bohaterami. Z wykształcenia jest polonistką. Napisała już 21 powieści. Pisanie to jej ogromna pasja, którą z powodzeniem realizuje.

Czasem spalone mosty to najlepszy początek. Justyna popełnia wielki błąd, po którym nie może już wrócić do dawnego życia: pracy w eleganckim biurowcu, wygodnego apartamentu i związku, który opiera się na przyjemności. Spotyka Janka, który ma ogromne kłopoty. Zderzenie dwóch światów sprawi, że życie Justyny i Janka na zawsze się odmieni. To historia niezwykła, pokazuje jak bardzo można się pomylić, sądząc po pozorach.

Karolina Wilczyńska

Spełnione życzenia

 

Czy wierzysz w magię wigilijnej nocy? Czy szept twojego życzenia przemienił się kiedyś w rzeczywistość? Razem z bohaterami najnowszej książki Karoliny Wilczyńskiej poczuj siłę życzeń wypowiadanych u progu Bożego Narodzenia. A Ty, o czym dziś marzysz? Idealna pozycja na świąteczne wieczory. Również na prezent od św. Mikołaja.

 

Kasia Bulicz – Kasprzak

Spadek

 

To, czego nie chcesz, może okazać się tym, czego najbardziej potrzebujesz. Dorota czeka na prezent od losu – coś, co pocieszyłoby ją  po rozstaniu z chłopakiem i wniosło trochę koloru do szarej codzienności. Życzenia zostaną wysłuchane – dostanie… dziadka, a wraz z nim biologicznego ojca, którego nigdy wcześniej nie widziała. Ta rodzinna rewolucja to dopiero początek zmian w jej życiu. Dorota wciąż szuka miłości, ale nie dostrzega znaków, które daje jej los. On tym czasem podsuwa jej nie to, czego ona pragnie, lecz to, czego potrzebuje…

 

Janusz Rolicki

Nieznośny urok PRL

 

Akcja w książce Janusza Rolickiego – sensacyjnego ,,spowiednika towarzysza Edwarda – rozgrywa się na szczytach władzy w gierkowskiej Polsce latem 1976 roku. Na kartach powieści Czytelnicy napotkają zarówno Gierka i Breżniewa, jak i ich licznych akolitów. Toczy się zacięta walka tajnych służb z partią o dominację w Polsce. Przeciwko partyjnemu aparatowi Służby zamierzają wykorzystać skandaliczny romans człowieka ze ścisłego grona ,,wodza narodu” z młodszą o prawie czterdzieści lat, piękną i naiwną dziennikarką. Jak na te zdarzenia zareaguje Wielki Brat od lat kontrolujący życie w Polsce? Kto trzyma w szachu? Czy istnieją granice nietykalności? Książka Rolickiego, jednego z najlepszych znawców epoki PRL, przynosi zaskakujące odpowiedzi. Było inaczej, niż wtedy sądziliśmy.