Nowości dla dzieci


Agnieszka Stelmaszyk

Opowieści spod czereśni

 

Janek i jego przyjaciel kot Czarnes, spędzają wspaniałe wakacje na wsi. Dzięki wyobraźni, nigdy im się nie nudzi – przygoda goni przygodę.

nie ma to jak beztroskie, pełne słońca wakacje!

 

Maria Szarf

Reksio – zimowa przygoda

 

Nadeszła zima. Na podwórko Reksia spadły pierwsze płatki puszystego śniegu. Piesek postanawia zorganizować zawody dla mieszkańców zagrody: bitwę na śnieżki, zjazdy na sankach i narciarskie szusy. Natomiast Adaśwpada na pomysł, aby pojeździć na łyżwach na zamarzniętej sadzawce. Czy to rozsądne i bezpieczne? Czy lód jest już wystarczająco gruby?

 

Iwona Czarkowska

Smok Maciuś walczy z bałaganem

 

Maciuś jest małym smokiem – ma dopiero pięć lat, choć twierdzi, że sześć. Wraz z mamą i tatą mieszka w kamienicy na obrzeżach Wielkiego Miasta, nieopodal Smoczej Góry. To bardzo sympatyczny smok. Lubi się bawić, miewa zwariowane pomysły, czasem coś spsoci, czasem wpakuje się w kłopoty. Uwielbia biegać i bawić się z przyjaciółmi. Wszędzie go pełno – jest bardzo ruchliwym smokiem. Choć jeszcze nie lata i nie zieje ogniem. Aż strach pomyśleć, co będzie póżniej.

 

Joanna Wieliczka – Szarkowa

1918 Polonia restituta

 

Pięknie przedstawiona na 69 stronach historia powstawania państwa polskiego. Po  123 latach życia pod zaborami powstaje znowu Polska.

Znakomite teksty, wspaniałe zdjęcia i oprawa graficzna. Koniecznie trzeba przeczytać. Gorąco polecamy.

 

Gareth P.Jones

Surykatki Ninja

Klan Skorpiona

 

Klan Skorpiona – czterech niezwyciężonych wojowników, silnych i szybkich jak ninja, a do tego gotowych ryzykować życie, by uratować świat przed zakusami naszego śmiertelnego wroga, Mistrza Areny. Ten złowrogi typ spod ciemnej gwiazdy prowadzi cyrk zbirów i robi wszystko, żeby świat padł przed nim na kolana.

Klan Skorpiona to uzbrojeni po zęby, niepokonani wojownicy Ninja mają tylko jeden cel: udaremnić plany mistrza Areny, który chce zawładnąć całym światem.

 

Tina Nolan

Tuptuś

Samotny jeżyk

 

Ewa znajduje w stodole ślicznego jezyka, któremu nadaje imię Tuptuś. Razem z bratem sprawdzają na stronie internetowej ,,Pogotowia jeżowego”, jak powinni się nim właściwie opiekować. Rodzeństwo postanawia odnaleźć rodzinę jeża, aby Tuptuś mógł do niej wrócić. Ewa i jej przyjaciółka Ania odkrywają, że pozostałe jeże też są w ogromnym niebezpieczeństwie. Czy uda się je uratować?

 

Dorota Schrammek

Niepełka

Moc Marzeń

 

Kolejny rok szkolny daje Niepełce i grupie jej przyjaciół impuls do nowych wyzwań. Wspólnie mierzą się z młodzieńczymi pomysłami. W pogoni za realizacją marzeń popełniają błędy, wpadają w pułapki zastawiane przez los. Niepełka nawiązuje korespondencyjną znajomość z chłopcem, ukrywając swoją niepełnosprawność. Wkrótce jej klasa zostaje wytypowana na polsko – niemieckie warsztaty. To nowe doświadczenie dla młodych Polaków będzie ciekawą lekcją życia. Jak to wpłynie na ich losy? Czego nauczą się od rówieśników zza Odry?

 

Ewa Szelburg – Zarembina

Ulubione wierszyki

 

Ulubione wierszyki…to seria książek dla najmłodszych Czytyelników, zawierająca utwory wybitnych polskich poetów, które należą do klasyki literatury dziecięcej.

Dzięki tej książce dzieci poznają ,,Krasnoludki”, i ,,Bożą krówkę”, przygody ,,Wiewiórki” i ,,Zajączka” i ,,Szczeniątek”, a także dowiedzą się dokąd ,, Idzie niebo ciemną nocą” i ,, Jak się kotek uczył śpiewać”.