Wspieraj swoją bibliotekę


Wspieraj Bibliotekę
Wyobrażasz sobie życie bez biblioteki?
My też nie. Dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia i zaangażowania.

 

7 prostych sposobów wspierania biblioteki

Twoje wsparcie i zaangażowanie to najważniejsza rzecz, jakiej potrzebujemy. Dlatego podaruj nam trochę czasu i wesprzyj bibliotekę – tutaj podpowiadamy 7 sposobów, w jaki możesz to zrobić! Do dzieła!

1) Przyprowadź znajomych

przyjaciela, członka rodziny, czy grupę młodzieży. Pokaż im, co lubisz najbardziej i zaoferuj pomoc w założeniu własnej karty bibliotecznej.

2) Przekaż darowiznę

rozważ możliwość wsparcia finansowego lokalnej biblioteki (w zamian otrzymasz piękną publikację „Dzieje Michałowa w fotografii”) albo podaruj nam książki. Umożliwi to bibliotece rozszerzenie i poprawę jakości oferowanych usług.

3) Promuj bibliotekę i podziel się swoją historią

opowiedz nam swoją historię, a my ją nagramy, albo napisz nam, w jaki sposób biblioteka zmienia twoje życie.

4) Angażuj innych

opracuj krótkie wystąpienie (zdanie lub dwa), która pomoże ci szybko wyjaśnić, dlaczego biblioteka jest równie ważna i potrzebna jak wodociąg i wygłaszaj je, gdy tylko masz okazję, by zachęcić do angażowania się na rzecz biblioteki.

5) Porozmawiać ze swoim radnym
może Twój sąsiad, bądź była uczennica są radnymi? Świetnie. Opowiedz im, jak ważna i potrzebna jest biblioteka (lubimy myśleć, że równie ważna jak wodociągi). Gdy tylko masz okazję, zachęcaj do wspierania nas. Zobacz listę radnych →

6) Weź udział w posiedzeniu rady miasta

to znakomita okazja, by publicznie podziękować za działania biblioteki. Albo wyślij przedstawicielowi Rady krótką informację o tym, jak często korzystasz i jak bardzo cenisz swoją bibliotekę.

7) Zostań wolontariuszem

zapytaj pracowników biblioteki, jak najlepiej możesz pomóc – czytając dzieciom baśnie, pomagając seniorom w korzystaniu z komputerów, a może nastolatkom w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań?

3 argumenty dla niezdecydowanych:
1) Masz duszę księgowego i przemawiają do Ciebie tylko liczby – zapraszamy do skorzystania z kalkulatora bibliotecznego – zobacz ile oszczędzasz korzystając z biblioteki. Kalkulator oszczędnego użytkownika.
2) Wciąż się wahasz? – pomożemy Ci podjąć dobrą decyzję. Przeczytaj 50 (i jeden) powodów, dla których warto kochać Twoją bibliotekę!
3) Lubisz działać w grupie? Zobacz, co micha łowienie robią w bibliotece- aktualności. Przyjdź do biblioteki z swoją grupą znajomych, rodziną i sam się przekonaj jak można ciekawie spędzić czas w bibliotece